Rusnės bibliotekoje surengta pamokėlė

 

Rusnes vaikaiRusnės bibliotekoje vaikų darželio „Boružėlių“ grupės auklėtojos su bibliotekininkais vaikams vedė pamokėlę „Kitaip ir kitur“.

Jaunieji bibliotekos lankytojai buvo supažindinti su knygutėmis. Jie sužinojo, kodėl vienos knygos yra mažytės, o kitos – didžiulės ir sunkios, vienos pilnos linksmų ir įvairiaspalvių paveikslėlių, o kitose nėra nė vienos iliustracijos akims paganyti. Knygų viršeliai – tie knygų drabužiai – irgi būna visokie. Vaikai pamatė, kad knygelės gali būti kvadrato, stačiakampio, trikampio formos, net apvalios, o tuo pačiu dar kartą susipažino su geometrinėmis figūromis. Jie apžiūrėjo biblioteką, knygų lentynas, išsiaiškino, kad knygos, kaip ir žmonės, suserga, jeigu jas sklaidome nešvariomis rankomis, plėšome, lankstome lapus. Bibliotekininkai tada turi knygas gydyti: klijuoti, trinti išdykusių vaikų ne vietoje nupieštus piešinius ar užrašus, lyginti užlankstytus lapus. Tam, kad niekas nelankstytų knygučių lapų, jaunieji knygų draugai padarė visą pluoštą skirtukų, juose nupiešė saulę, tėtį ir net namuose laukiantį ūsuotą katiną. Gal tas katinas ir nelabai panašus į tikrą, bet juk taip smagiau?..

Atlikę visus darbus vaikai apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą Kintų Vydūno kultūros centro parengtą nuotraukų ir piešinių parodą „Senieji Kintai“.