Rusnės estakados statyba dar nepalaidota

POTVYNIS 11Prieš savaitę rajono ir šalies žiniasklaidą apskriejo žinia, tarsi stabdomas estakados ant kelio Šilutė – Rusnė statybos procesas. Tokią žinią į viešumą ištransliavo mūsų žemietis, LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuris kritiškai įvertino kito mūsų krašte išrinkto Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos sprendimą atsiimti savo pasiūlymą minėtos estakados projektavimui ir statybai 2017 metų biudžete skirti 750 tūkst. eurų.

Estakados projektavimas ir statyba nebus nutraukta

Seimo narys A.S.Nausėda „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad kalbos apie tai, jog estakados statybos procesas sustabdytas ar dar blogiau – palaidotas, yra gerokai sutirštintos. Jis neabejoja, kad, kaip buvo suplanuota ankstesnio Seimo ir Vyriausybės, estakados statybos pradinės procedūros bus tęsiamos, o pati statyba baigta 2020 metais.

A.S.Nausėda prisipažįsta, kad be reikalo pasidavė pagundai teikti papildomą prašymą Seimui, kad estakados projektavimui ir statybos pradžiai skirtų papildomų lėšų – 750 tūkst. eurų. Aišku, tie pinigai būtų galėję paspartinti rusniškių ir salos svečių taip laukiamą statybą.

Tačiau, pasak A.S.Nausėdos, realija yra tokia, kad jeigu visi Seimo naujokų prašymai būtų patenkinti, 2017 m valstybės biudžeto skola būtų ne 500 mln. eurų, bet visas milijardas. Todėl jis sutarė su Vyriausybės vadovu Sauliumi Skverneliu dėl kompromiso – atsiimti papildomų lėšų prašymą mainais į pažadą, kad vėliau estakados statybai dėmesys bus padidintas, o statybos pabaigtos ne vėliau, nei suplanuota.

Beje, iš 126 paraiškų, kuriomis naujasis Seimas buvo užsimojęs papildyti 2017 metų valstybės biudžeto finansuojamus darbus, buvo patenkintos tik trys paraiškos.

Paraišką dėl papildomų lėšų estakadai A.S.Nausėda atsiėmė, tačiau tai nereiškia, kad valstybė šioms statyboms pinigų neskirs. Pinigai estakados projektavimui, kurie buvo numatyti buvusios Vyriausybės parengtame 2017 metų biudžete, išliko ir bus panaudoti pagal paskirtį.

Valdžia turi direkcijos vadovo pažadą

Kad Seimo narys A.S.Nausėda sako tiesą, patvirtino ir savivaldybės vadovai – meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Antradienį susitikime su rajono žiniasklaidos atstovais jie kalbėjo ir apie estakados statybų eigą ir 2017 metais planuojamus darbus.

Savivaldybės vadovai pasakojo, kad gruodžio viduryje lankėsi Vilniuje, Susisiekimo ministerijoje. Šios ministerijos Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis patikino, kad Šilutės rajone suplanuoti šie svarbiausi darbai: rekonstruoti pagrindinį kelią per Švėkšnos gyvenvietę ir asfaltuoti abi žvyrkelių atšakas nuo Rugalių kelio iki Mingės gyvenvietės, organizuoti kelio Šilutė – Rusnė rekonstrukcijos projekto su dviračių taku bei estakados techninio statybos projekto darbų viešąjį pirkimą.

Savivaldybės vadovai neskubėjo vertinti naujojo Seimo narių, išrinktų mūsų krašte, veiksmus ir skandalingą pareiškimą apie sustabdytą estakados statybos finansavimą. Jie sakė manantys, kad Seimo naujokas A.S.Nausėda galėjo apdairiau įvertinti valstybės biudžeto galimybes, teikdamas papildomą prašymą estakados finansavimui – taip būtų išvengęs opozicijos politiko R.Žemaitaičio skaudaus kirčio.