Rusnės festivalis pakeitė repertuarą ir žada daugiau pokyčių

 DSC2694Dvi savaitgalio dienas vykęs 9-asis Rusnės festivalis šiemet pirmą kartą country stiliaus muziką pakeitė populiarios estrados fiesta.

Festivalio organizatorius Vygantas Stoškus ne kartą yra sakęs, kad jo gyslomis teka ne kraujas, o country muzika. Dabar jis priverstas apmaudžiai pripažinti, kad 8 metus puoselėtas Pamario country festivalis buvo pasiekęs tokios muzikos fanų ribą – nebepritraukdavo daugiau nei 1,5 tūkstančio žmonių.

Šiemet Rusnės festivalį per dvi dienas aplankė apie pustrečio tūkstančio žmonių. Tai tik pusė to, kiek buvo tikėtasi ir pasiruošta, bet jau akivaizdu, kad repertuaro pokyčiai teisingi.

Puikus renginys su švelniu finansiniu minusu

Festivalio organizatorius V.Stoškus bei vienas aktyviausių jo talkininkų kavinės „COCO Coffee“ savininkas Kęstutis Keršis „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad įvykusio renginio rezultatu yra patenkinti. Pasak jų, svarbiausia, kad festivalio repertuaro pokyčiai pasitvirtino – į šventę susirinko dvigubai daugiau žmonių. Džiugu ir tai, kad visi koncerto dalyviai buvo pasitikti šiltais plojimais ir ovacijomis.

Nors aptvertoje teritorijoje ant Atmatos kranto galėjo tilpti iki 8 tūkst. žmonių, organizatoriai sako svajoję per dvi dienas sulaukti jų bent 7000. Dabar lieka tik svarstyti, dėl kokių priežasčių svajonė išsipildė vos perpus. Gali būti, jog prie to nemenkai prisidėjo ir žvarbokas savaitgalio oras bei lietaus prognozė, kuri, beja, neišsipildė.

Visgi į festivalį atvyko žiūrovų iš Vilniaus, Kauno, kitų didmiesčių, kurie apsigyveno Rusnės kaimo turizmo sodybose ir specialiai tam paruoštame palapinių miestelyje. Palapinių čia galėjo tilpti ir dar kelis kartus daugiau – iki 300 vietų. Į festivalį atvyko ir keli laivai iš Nidos, kurių ekipažai čia praleido abi dienas.  DSC2714

Pasak K.Keršio, vienas iš tikslų buvo į festivalį sukviesti kiek įmanoma daugiau žmonių iš visos Lietuvos, kad jie pasidžiaugtų Rusnės  gamta ir gerai praleistų laiką. Tokia kryptis bus išlaikoma ir ateities festivaliuose.

Organizatoriai girdėjo priekaištų, jog festivalis mokamas, kai kam ir bilietai brangoki. Tačiau jo organizatoriai jokios finansinės paramos nei iš Savivaldybės, nei iš rėmėjų neturėjo, todėl teko suktis tik iš lėšų, surinktų už parduotus bilietus bei prekyviečių mokesčio.

Bilietus žiūrovai galėjo įsigyti tiek internetu, tiek koncerto dieną. Pigiausia kaina už vienos dienos koncertą senjorams ir vyresniems vaikams buvo 5 Eur, brangiausia kaina už vienos dienos koncertą – 15 Eur. Perkant internetu už abiejų dienų koncertą – 22 Eur.

Pasak K.Keršio, Klaipėdoje vien tik į Sauliaus Prūsaičio ar kitų panašaus lygio dainininkų koncertus bilieto kainos siekia nuo 25 iki 30 Eur. Rusnės festivalyje per dvi dienas koncertavo 15 grupių ir pavienių dainininkų. Organizatoriai džiaugiasi bent tuo, kad pirmojo populiariosios estrados festivalio Rusnėje metu surinktų lėšų pakako apmokėti svarbiausias išlaidas, nors vietoje tikėto pelno liko tik „švelnus minusas“.    

Sulaukė konkrečios paramos

Nors rėmėjų finansinės paramos festivalio organizatoriai negavo, tačiau džiaugiasi, kad renginiui organizuoti jie sulaukė nesavanaudiškos pagalbos.

Kaimo turizmo sodybos šeimininkas Algis Svitkinas ne tik nemokamai apgyvendino festivalio dalyvius, bet ir juos maitino koše, žuviene bei sumuštiniais. Rusnės seniūnija pasirūpino, kad visoje festivalio teritorijoje nebūtų šiukšlių. Šilutiškis verslininkas Saulius Stankevičius pats pasiūlė ir davė transportą būtiniems įrengimams suvežioti, treilerį koncertų dalyviams persirengti ir net generatorių elektros energijai gaminti.

Šilutės renginių populiarus vedėjas Marijus Budraitis, kuris organizavo įvairius žaidimus, bei vieną dieną vedė koncertus, supratęs finansinį renginio rezultatą irgi atsisakė savo honoraro.

Kitais metais bus rengiamas jau dešimtasis – jubiliejinis Rusnės festivalis, ir jo organizatoriai žada dar daugiau pokyčių. Pasak V.Stoškaus ir K.Keršio, jau svarstoma, jog kitąmet festivalis taps mažąja dainų ir šokių švente, kurioje be populiariosios estrados atlikėjų, dalyvaus ir kaimiškos muzikos atlikėjai, koncertus pagyvins liaudiškų ir pramoginių šokių kolektyvai.