Rusnės moksleiviai apsilankė Šilutės rajono apylinkės teisme

silutes rajono apylinkes teismas 0eb815410796aad8655246b0a9eb84f3Šilutės rajono apylinkės teisme, domėdamiesi teismo veikla bei teisininko profesija, vis dažniau lankosi moksleiviai. Kovo 3 d. čia apsilankė Rusnės pagrindinės mokyklos moksleiviai, lydimi mokyklos pavaduotojos ugdymui Solveigos Mockienės ir socialinės darbuotojos Angelės Noreikienės, kuri ir iniciavo šį susitikimą, siekdama, kad moksleiviai geriau pažintų teisininko profesiją ir geriau pasiruoštų kasmet bendrojo lavinimo mokyklų organizuojamam mokinių teisinių žinių konkursui „TEMIDĖ“.

Moksleivius pasitiko teisėjas Robertas Povilaitis, kuris baudžiamųjų bylų teismo salėje papasakojo kaip vyksta teismo procesas, parodė, kur paprastai sėdi prokurorai, advokatai, kaltinamieji, nukentėjusieji ir pan.

Taip pat teisėjas moksleiviams paaiškino nepilnamečių baudžiamosios ir administracinės atsakomybės ypatumus, papasakojo, kokius dažniausiai nusižengimus ir nusikaltimus daro nepilnamečiai, iliustravo pavyzdžiais iš nagrinėtų bylų.

Teisėjas paaiškino kreipimosi į teismą tvarką, padalijo lankstinukus, kuriuose pateikta informacija apie elektronines bylas, paaiškindamas, kad nuo 2013 m. liepos 1 d. pradėjus veikti Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalui ,,e.teismas.lt“, atsirado galimybė teikti procesinius dokumentus elektroniniu būdu.

Moksleiviai buvo labai aktyvūs ir teisėjo klausė, kokias bylas jam nagrinėti sunkiausia ir lengviausia, kokią didžiausią bausmę šis teisėjas yra paskyręs, kokie reikalavimai nustatyti, norint tapti teisėju ar advokatu, kaip skirstomos bylos, ar gali teisėjas nagrinėti savo pažįstamų asmenų ar šeimos narių bylas ir t.t.