Rusnės specialioji mokykla: geriau mokykla ar daugiabutis namas?

RUSNES SPEC_3Naujosios kadencijos politikai, Ekonomikos ir finansų komiteto nariai, nusprendė aplankyti Rusnės specialiąją mokyklą. Buvo surengtas išvažiuojamasis posėdis, kurio metu mokyklos vadovas Romualdas Blechertas politikams aprodė visas įstaigai paskirtas patalpas. Dveji rūmai, vieni kurių kadaise buvę teismo rūmai ir kalėjimas, o kiti – specialiosios mokyklos darbiniam ugdymui naudotas pastatas, dabar stovi visiškai tušti.
Keltis į Šilutę nemato prasmės

Visas Rusnės specialiosios mokyklos kolektyvas su moksleiviais dabar glaudžiasi naujame, prieš dešimtmetį pradėtame naudoti pastate. 60 moksleivių ir 53 juos ugdantys ir prižiūrintys darbuotojai prisitaikė mokytis, ugdytis ir gyventi naujuose rūmuose. Jiems patalpų čia pakanka visoms reikmėms. Dar visai neseniai direktorius R. Blechertas buvo užsiminęs, kad iki visiškos laimės mokykloje ugdomiems vaikams tereikia uždaros mokyklos poreikiams skirtos sporto salės.

Mokyklos kolektyvo ramybę sudrumstė prieš kelerius metus pasklidusios iniciatyvos į Specialiosios mokyklos pastatus atkelti ugdyti Jūrų kadetus, o specialiųjų poreikių turinčius vaikus iškelti mokytis į Šilutę: buvusio vaikų darželio patalpas Liepų gatvėje arba į tuštėjančią Traksėdžių pagrindinę mokyklą.

Mokyklos direktorius R. Blechertas didelės iniciatyvos perkelti savo ugdytinius į Šilutę nerodo. Jis sako, kad Rusnės specialioji mokykla yra gera ugdymo įstaiga. Todėl kai jam kalbama, jog teks išsikraustyti, jis primena, kad tam yra tik viena salyga – kad vaikams būtų suteiktos ne blogesnės nei dabartinės mokymosi ir gyvenimo salygos.

Galėtų būti daugiabutis namas

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas, apžiūrėjęs įstaigos valdomus pastatus sakė, kad specialiųjų poreikių vaikams čia vietos yra daugiau nei penkis kartus tiek, kiek reikia. Be abejo, reikia bent dviejų pastatų atsisakyti ir juos naudoti kitokiai paskirčiai, o gal ir parduoti. Jo duomenimis, Savivaldybės administracija mano, kad atlaisvinus visus pastatus būtų lengviau atrasti ir naujus šeimininkus.

Komiteto narys Sigitas Majus žavėjosi mokyklos kolektyvo darbu, įrengiant visus kabinetus, skirtus vaikams mokytis ir gyventi. Jo nuomone, Savivaldybei būtų sunku surasti tokias pat geras salygas vaikams kitur. Nerimą kelią tik tai, ką daryti su kitais dviem pastatais, jeigu specialiųjų poreikių turintys vaikai liktų čia ugdytis toliau.

Išvažiuojamame posėdyje dalyvavo ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Kai politikai jos paklausė, ką ji darytų, jeigu tektų iškraustyti mokyklą į Šilutę, D. Drobnienė atsakė, kad jos nuomone, Rusnei seniai reikia tokio puikaus daugiabučio namo, kuris galėtų būti įrengtas šiuose pastatuose. Pasak D. Drobnienės, yra daug žmonių, kurie norėtų čia atsikelti gyventi, ypač daug jaunų šeimų norėtų buto tokiame name.

Tad dabar lieka laukti ką Savivaldybės administracija ir Taryba nuspręs daryti su Rusnės specialiosios mokyklos moksleiviais.