Rusnės svečiams – turiningos atokvėpio aikštelės

ATOKVEPIO AIKSTELE 1Rusnės miestelio centre, kadaise buvusios autobusų stoties vietoje, atsirado 12 informacinių stalų, pora suoliukų su šiukšliadėžėmis ir stendas su Rusnės lankytinų vietų žemėlapiu. Tai tarsi skaitykla po atviru dangumi, skirta miestelio svečiams.

Pasak bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininko Raimondo Plikšnio, dabar baigiama statyti pirmoji atokvėpio aikštelė iš 8 suplanuotų. Ji yra pati didžiausia, triskart didesnė nei dar septynios būsimos tokios aikštelės.

Kitos aikštelės per mėnesį bus pastatytos (po dvi) prie Atmatos, Skirvytės ir Pakalnės upių ir dar viena – prie Rusnės seniūnijos administracijos pastato. Mažosiose Atokvėpio aikštelėse bus po vieną informacinį stalą, stendą, suolą ir šiukšliadėžę.

Visoms aikštelėms įrengti bendruomenė parengė projektą „Rusnės salos pakrančių pritaikymas rekreacijai ir poilsiui“. Projekto įgyvendinimui VšĮ „Pasienio žuvys“ skyrė 148 tūkst. litų.ATOKVEPIO AIKSTELE

Ant kiekvieno atokvėpio aikštelių stalo yra informacija apie įdomiausius Rusnės istorinius įvykius, žmonių buitį, tradicijas. Aprašomi čia dažniausiai sutinkami žvėrys, paukščiai ir sugaunamos žuvys.

R.Plikšnys mano, kad tokios atokvėpio aikštelės bus patrauklios turistams ir jiems padės greičiau atrasti išskirtines salos vietas. Visi stenduose esantys užrašai yra lietuvių kalba. Pasak R.Plikšnio, yra ES paramos fondo nurodymas, kad stendai būtų tik valstybės kalba. Kita vertus, jau praėjo tie laikai, kai buvo labiausiai stengiamasi įtikti turistams iš užsienio. Dabar jau drąsiai galima sakyti, kad didesnė dalis turistų Rusnėje yra atvykę iš kitų Lietuvos rajonų.

Bendruomenė turi dar idėją miestelio centre, visai netoli prie dabar įrengtos atokvėpio aikštelės, tiesiog kitoje gatvės pusėje, atidaryti miestelio turgelį. Turgaus parduotuvėlės galėtų būti įrengtos specialiosios mokyklos dabar jau nebenaudojamuose sandėliukuose.