Rusnės švietimo įstaigoms rekomenduota susitraukti

RUSNES MOKYKLU 1Šilutės rajono valdžia – meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis kartu su Švietimo skyriaus vedėja Birute Tekoriene lanko švietimo ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas. Tokių vizitų tikslas – įsitikinti, kaip minėtos įstaigos yra pasirengusios naujiems mokslo metams.

Rusnėje apsilankiusi valdžia stebėjosi, kaip puikiai naujiems mokslo metams pasirengė Rusnės pagrindinė mokykla, jai priklausantis vaikų darželis – lopšelis „Vėtrungė“ bei Rusnės specialioji mokykla.

Vienintelė ir esminė problema: Savivaldybei teks išlaikyti didžiulius Rusnės švietimo įstaigų pastatus, nors juose mokysis keliskart mažiau vaikų, nei telpa šiose įstaigose.

Beviltiškai mažai moksleivių

Rusnės pagrindinės mokyklos direktorė Giliara Peteraitienė, vaikų darželio – lopšelio „Vėtrungė“ vedėja Vida Grabauskienė bei Specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas valdžią pasitiko drąsiai: visos moksleiviams skirtos klasės jau paruoštos mokslo metams, visi pedagogai ir ūkiniai darbuotojai tvarkosi, kad tik klasėse vaikams būtų patogiau ir mieliau.

G.Peteraitienė Savivaldybės vadovams aprodė pagrindinės mokyklos patalpas: vadinamąją „Baltąją mokyklą“, kurioje mokosi vyresniųjų klasių vaikai ir darželį – lopšelį „Vėtrungė“, kuriame dabar bus suformuotos dvi nepilnos ikimokyklinukų grupės, taip pat mokysis pradinių klasių moksleiviai, be to, veiks F.Bajoraičio viešosios bibliotekos filialas ir mokyklos valgykla.

Pasak G.Peteraitienės, šiemet mokykloje neprireikė jokio remonto, nes viskas sutvarkyta ankstesniais metais. Vienintelė problema, kuri kelia nerimą Rusnės pedagogams, – beviltiškai mažas vaikų skaičius. Šiemet į pirmąją klasę bus atvesti 8 pradinukai. Ir tai yra bene didžiausias skaičius per kelis ankstesnius ir kelis ateinančius metus. Jau buvo ir tokių metų, kai į pirmąją klasę atėjo tik vienas ar trys pradinukai.

Taigi šiemet Rusnės pagrindinėje mokykloje mokysis tik 67 moksleiviai (kartu su pradinukais). Tai yra bemaž 5 kartus mažiau, nei ši mokykla ugdydavo prieš 20-30 metų.

Beje, buvo atliktas tyrimas, kiek rusniškių mokosi ne Rusnės pagrindinėje mokykloje, bet važinėja į Šilutę. Tokių – tik 6 moksleiviai. Jų tėvai turi objektyvias priežastis, kodėl jiems patogiau leisti vaikus mokytis Šilutėje, o ne Rusnės mokykloje.

Sutelpa naujajame korpuse

Rusnės specialiosios mokyklos direktorius R.Blechertas savivaldybės valdžiai sakė, kad šiemet mokykla persitvarkė taip, kad visi moksleiviai ir ugdytiniai mokysis ir lavinsis tik viename pastate. Naujausias mokyklos pastatas buvo suprojektuotas 160-iai vaikų gyventi. Tačiau dabar, kai įstaigoje yra tik 65 specialiųjų poreikių vaikai, tame naujausiame korpuse vietos užtenka ir ugdymo klasėms. Taigi senasis šios įstaigos pastatas su priestatu, kur daug metų vyko ugdymo užsiėmimai, dabar liko tušti, nebenaudojami.

V.Laurinaitis ir S.Šeputis aptarė, kad teks Švietimo ir mokslo ministerijoje argumentuotai prašyti papildomo finansavimo likusių tuščių pastatų daliniam šildymui – nesinori, kad daug metų prižiūrėtos patalpos sunyktų nešildomos.

Rusniškių laukia kraustymaisiRUSNES MOKYKLU 2

Savivaldybės vadovai įsitikino, kad Rusnėje šiemet ugdymo procesas bus pradėtas sklandžiai. Įstaigų vadovybei jie patarė per šiuos metus kartu su seniūnijos administracija ir bendruomenėmis svarstyti, kaip išnaudoti švietimo įstaigų pastatus.

Pasak V.Laurinaičio, racionaliausia būtų pagrindinės mokyklos ir specialiosios mokyklos moksleivius sukelti į vieną kompleksą.

Greičiausiai pagrindinės mokyklos moksleiviams kitąmet gali tekti persikelti į specialiosios mokyklos atlaisvėjusius pastatus.

Savivaldybei per brangu eksploatuoti tiek daug švietimo įstaigų patalpų. Todėl valdžia tikisi, kad pati seniūnijos bendruomenė atras išmintingiausią sprendimą, kaip tas patalpas panaudoti, ir pateiks jį Savivaldybės Tarybai.

Bet specialiosios mokyklos direktorius R.Blechertas įžvelgia neigiamų pasekmių, jei pagrindinės mokyklos moksleiviai mokysis kartu su specialiųjų poreikių vaikais. Jis mano, kad pedagogams bus sudėtinga apsaugoti vaikus nuo galimų patyčių.

Savivaldybės vadovo V.Laurinaičio nuomone, savivaldybės Taryba dar sugrįš prie diskusijų dėl Rusnės specialiosios mokyklos – buvo siūlymų ją perkelti į Šilutėje atlaisvinamas Švietimo pagalbos tarnybos bei Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro patalpas Liepų gatvėje.

Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė mano, kad artimiausiu metu gali tekti Rusnės pagrindinę mokyklą, biblioteką ir darželį reorganizuoti į daugiafunkcį centrą.

Savivaldybės vadovybė jau nebedrąsiai kalba apie Jūrų kadetų mokyklos steigimo perspektyvą Rusnėje. Mero nuomone, Šilutės savivaldybė tokios idėjos neatsisako, tačiau dabar viskas priklauso nuo Vyriausybės ir suinteresuotų ministerijų apsisprendimo.