„Rusniečio“ 20 – mečio koncertas – „Šokis kaip vanduo“

RUSNES SOKIS_2Penktadienio vakaras Rusnėje šokių meno mėgėjams tapo išskirtine švente. Vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Rusnietis“ tą dieną minėjo savo veiklos dvidešimtmetį. „Rusnietis“ kartu su savo artimiausiais draugais – Pasvalio r. Ustukių tautinio šokio grupe „Šėltinis“, Juknaičių vyresniųjų šokių grupe „Juknaičiai“ bei Švėkšnos vyresniųjų žmonių šokių kolektyvu „Šalna“ – surengė bendrą koncertą. Keletą šokių „Rusnietis“ su savo draugais sušoko kartu.

Kiekvieną į jubiliejinį renginį atėjusį žiūrovą „Rusniečio“ nariai sutiko tiesiog prie durų, visiems svečiams užteko jų gero žodžio, visi buvo pakviesti į salę. Trečdalis į koncertą suėjusių žmonių – kolektyvų šokėjai, o kiti – rusniškiai, kurie arba seniau yra šokę „Rusnietyje“, arba dar tik svajoja apie tokią perspektyvą. Visos kitos koncerto salės žiūrovų vietos buvo užimtos šokių meno mėgėjų ir tiesiog šokėjų artimųjų.

„Rusniečio“ vadovė Solveiga Mockienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad kolektyvą subūrė pirmoji vadovė Judita Jakienė. Ji prieš 20 metų rado nemažai šokius mėgstančių tuometinių jaunų rusniškių. Dabar kolektyvo amžius jau derinasi su kolektyvo branduolio vidutiniu amžiumi. RUSNES SOKIS_1

„Rusniečio“ šokėja, pedagogė S. Mockienė vadovauti kolektyvui ėmėsi prieš 14 metų. Ji sako, kad iki Rusnės salos atiteka vandenys ir ją palieka.

Tad ir „Rusniečio“ kolektyvą atranda žmonės, pasimoko šokti, o pasikeitus gyvenimo sąlygoms palieka. Jau suskaičiuota, kad per du dešimtmečius kolektyve yra buvę 56 šokėjai.

Nors kolektyvo narių dar visai neseniai buvo 16, tačiau dabar koncertuose dalyvauja tik 13. Galimai praeis trumpas laikas ir kolektyvo narių skaičius vėl padidės.

Šokių kolektyvas „Rusnietis“ aktyviai dalyvauja rajono švenčių koncertuose, dažnai keliauja ir į kitose savivaldybėse vykstančius renginius.

Rusniškiai dalyvauja savivaldybės kultūros programoje ir gauna paramą pagal A lygio statusą – 3,5 tūkst Eur. vieneriems metams. Ši suma gali kai kam atrodyti nemenka, tačiau meno kolektyvui, kuris dažnai kviečiamas į koncertus, sugyvena kaip šeima, pasak vadovės, tiek pinigų yra ne per daug.

Pasibaigus koncertui šokėjus užplūdo minia sveikintojų. Gėles ir dovanas teikė Rusnės salos įstaigų ir įmonių, meno kolektyvų vadovai.

Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė „Rusniečiui“ įteikė Kultūros ministrės Lianos Ruokytės Jonsson padėką už ilgametę ir kūrybingą veiklą ir indėlį į Dainų šventės tradicijas. Be to, šokėjams įteiktas ir savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio padėkos raštas.