Rusniškę nužudęs vyras kalės iki gyvos galvos

baliutaviciene copyDidžiosios Britanijos teismas 49-erių Rimą Venclovą už buvusios žmonos 29-erių rusniškės Vitalijos Baliutavičienės nužudymą nuteisė kalėti iki gyvos galvos. Lietuvės žmogžudystė sukrėtė Didžiąją Britaniją.

R.Venclovo nuo žmogžudystės nesulaikė net tai, kad Vitalija augino jų mažametį sūnų. Dabar berniukas liko augti globos namuose Didžiojoje Britanijoje. Dėl jo globos rūpinasi V.Baliutavičienės mama – rusniškė Vanda Černeckaitė, norinti anūką parsivežti auginti į Rusnę.

Apie teismo sprendimą pirmadienį informuoja Didžiosios Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC.

Manė įvykdęs „tobulą žmogžudystę“

R.Venclovas savo buvusią žmoną V.Baliutavičienę, gyvenusią Peterboro mieste rytų Anglijoje, pernai rugpjūtį pagrobė ir nužudė. Moters kūną nuošaliame Lenkijos miške rado grybautojas praėjus dviem mėnesiams po to, kai buvo paskelbta apie moters dingimą.

Savininkiškas lietuvis, kuris nužudė savo buvusią žmoną ir furgono bagažinėje vežė jos lavoną nuo Didžiosios Britanijos iki Lenkijos, manė įvykdęs „tobulą žmogžudystę“.

Tačiau galiausiai R.Venclovą susekti padėjo jo paties palydovinė navigacijos sistema. Detektyvai atsekė jo kelionę iš Kembridžšyro miesto Peterboro į vietovę Lenkijoje, kur V.Baliutavičienės kūnas buvo užkastas.

Jie taip pat nustatė, kad R.Venclovas mėgino mėtyti pėdas, bėgdamas iš namų Lietuvoje, ir jau galėjo būti suplanavęs pabėgimo maršrutą.

Kaip skelbia Mail Online, prokurorai teisme kalbėjo, jog R.Venclovas kruopščiai planavo savo buvusios žmonos pagrobimą, po to, kai sužinojo apie jos naująjį gyvenimą D. Britanijoje. Vyriškis taip pasielgė iš pavydo, sužinojęs, kad lietuvė D. Britanijoje turėjo naują mylimąjį.

Iki nusikaltimo įvykdymo D. Britanijos policija jau buvo spėjusi R.Venclovą du kartus sulaikyti dėl V.Baliutavičienės užpuolimo. Nuo bausmės jis išsisuko pabėgdamas į Lietuvą.

Kad patektų atgal į D. Britaniją, žudikas pasinaudojo padirbtu pasu ir svetima kreditine kortele. Be to, jis užsiaugino ilgus plaukus ir ūsus, kad būtų sunkiau atpažįstamas.

Teisme prokurorų „apsėstu ir pavydžiu“ vadinamas R.Venclovas neigė pagrobęs ir nužudęs V.Baliutavičienę.

Prireikė daugybės valandų detektyvinio darbo

Skelbdamas nuosprendį Aukščiausiojo teismo teisėjas Justice’as Fulfordas sakė, kad tai buvo „šaltakraujiška ir kruopščiai atlikta žmogžudystė“. Jis pridūrė neturįs abejonių, kad R.Venclovas nenužudė V.Baliutavičienės iš karto, bet ją kankino, užspausdamas jos gerklę ir „laikydamas ją tarp gyvybės bei mirties“.

V.Baliutavičienės motina 64 metų Vanda Černeckaitė ir 30 metų brolis Audrius Šrėberis savo pranešime spaudai rašė: „Tą dieną, kai ji dingo, mūsų gyvenimas sustojo ir jis niekada nebebus toks, kaip anksčiau. Rimas yra blogio įsikūnijimas, kuris ryžosi daug kam, kad pagrobtų ir nužudytų mūsų mylimą Vitaliją. Jos sūnus puoselėjo vilties kibirkštėlę, kad ji tebėra gyva ir pas jį sugrįš“.

„Rimas turėjo galią nutraukti šį skausmą bei nežinomybę ir leisti savo paties sūnui pradėti gedėti. Tačiau jis savanaudiškai nusprendė to nedaryti ir toliau didino šią kančią melagystėmis bei neigimais, siekdamas išgelbėti savo paties kailį. Negali būti jokio pateisinimo tam smurtui, kurį jis panaudojo prieš tokią švelnią ir mielą moterį, nekėlusią jam jokios grėsmės“, – rašė V.Baliutavičienės artimieji.

Tyrimui vadovavęs detektyvas inspektorius Martinas Brunningas sakė, kad R.Venclovas yra „savininkiškas, kontroliuoti mėgstantis žmogus, kuris suplanavo buvusios žmonos pagrobimą ir nužudymą šiurpiu tikslumu“.

„Jis žinojo kiekvieną jos žingsnį ir suplanavo bei atliko tai, ką manė būsiant tobula žmogžudyste, – teigė jis. – Nužudęs Vitaliją ir numetęs jos kūną Lenkijoje, kur, jo manymu, ji niekada neturėjo būti rasta, R.Venclovas nesukėlė jokių įtarimų jos draugams, šeimai ir net savo paties sūnui“.

„Prireikė daugybės valandų detektyvinio darbo ir glaudaus bendradarbiavimo su Lenkijos policijos pajėgomis, kol jos palaikai galiausiai buvo identifikuoti ir šeima galėjo atsiduoti gedului“, – sakė M.Brunningas.