Rusniškiai dalijosi patirtimi ir aptarė bendradarbiavimo galimybes

Nemuno sala 2Rusnės vietos bendruomenė „Nemuno sala“ džiaugiasi įvykdytu projektu „Rusniškių patirtis ir bendradarbiavimas“. Jo metu įgyta ne tik daug patirties, bet ir naujų bendraminčių.

Apie darbo rinką, amatus

Dviejų dienų susitikime itin vaizdingai Rusnę svečiams pristatė jos šeimininkė seniūnė Dalia Drobnienė. Daug kalbėta apie įsidarbinimo galimybes Šilutės rajone, Rusnėje. Apie tai papasakojo teritorinės Darbo biržos atstovai. Diskutuota ir apie verslumo skatinimo būdus kaimiškose vietovėse, bendruomenėse, jaunimo įdarbinimo galimybes.

Apie Rusnės tradicinius amatus priminė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė. Susirinkusieji aiškinosi, kokios galimybės yra atgaivinti senuosius amatus saloje.

Šilutės VVG „Lamatos žemė“ atstovė Rima Pilipavičienė parengė pranešimus apie vykdomus rajono bendruomenių projektus, jų bendradarbiavimą. Gerąja patirtimi dalijosi ir Tauragės rajono Mažonų bendruomenės „Mažonų rytas“, Šilalės rajono bendruomenės „Aukštupys“ aktyvas. Sutarta su šiomis bendruomenėmis ateityje dalyvauti projektinėje veikloje.

Nepamiršta ir Rusnės gamta

Susitikimo metu savo įgyta patirtimi, pastebėjimais, patarimais, kaip ūkininkauti gamtai palankiu būdu, pasidalijo ūkininkas Petras Lengvinas. Susirinkusieji turėjo galimybę pabendrauti su šiuo ūkininku, aptarti problemas, su kuriomis susiduria saugomose teritorijose žemės ūkio veikla besiverčiantys vietiniai gyventojai.

Patirtimi dalijosi ir jaunasis ūkininkas saugiškis Donatas Jaunius, kuris šiuo metu siekia, kad jo ūkis būtų pripažintas ekologiniu.
Pranešimą „Skalūno dujos – grėsmė Pamariui?“ skaitė Pempiškių kaimo bendruomenės „Želvesys“ narys Edvardas Jurjonas bei kintiškis Olegas Titorenko.

Pokalbius apie gamtą pratęsė Nemuno deltos regioninio parko ornitologė Kristina Keterienė. Specialistė visus sudomino savo pasakojimais apie retus paukščius, gyvūnus, augalus bei taisykles, kaip reikia teisingai ūkininkauti saugomose teritorijose.

„Susitikimo metu buvo pasidalinta gerąja patirtimi ir taip prisidėta prie gerosios ir istorinės patirties pritaikymo kaimui išsaugoti ir atgaivinti bei skatinama saugoti unikalaus miestelio – Rusnės – biologinę įvairovę“, – teigė bendruomenės „Nemuno sala“ aktyvas, kuris diskusijų metu bandė išsiaiškinti, kaip sumotyvuoti kaimo gyventojus saugoti aplinką, kultūrinį ir gamtinį paveldą.

Parama projektui įgyvendinti gauta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“.