Rusniškiai džiūgauja: kelias į salą jau asfaltuojamas

Rusnes keliasPuikios naujienos niūrų pirmadienį pasiekė rusniškius ir šilutiškius: „Kauno tiltai“ pradėjo asfaltuoti kelią Šilutė – Rusnė.

Dėl kelio remonto darbų, po oficialaus estakados atidarymo birželį, į Rusnės salą patekti buvo galima dviem būdais – aplinkkeliu per Sausgalvius arba Šyšos kaimą. Vietiniai ne be pagrindo skųsdavosi, kad abu šie žvyrkeliai vienas už kitą blogesni.

 Žinia, kad pagaliau asfaltuojamas kelias į Rusnę praskaidrino nuotaiką ne vienam, kelio remonto darbų iškankintam salos gyventojui.

Pusmetį važinėjo aplinkkeliais

Spalio 17 dieną „Šilutės naujienų“ feisbuko paskyroje pasidalijome skaitytojo atsiųstu video, kuriame jis važiuoja aplinkkeliu per Sausgalvius. Matosi, kad kelias išmuštas duobėmis, kurių kiekvieną skaudžiai suskaičiuoti teko važiuojant automobiliu.

„Šiandien kelias dar labai geras, ryt bus baisus, o poryt – „šakės“, – tokią žvyrkelio būklę komentavo kasdien juo važiuojantys rusniškiai.

Akivaizdu, kad kelias į salą – opi problema daugeliui, nes daugiau kaip per savaitę šis video pasiekė 43 100 žmonių, buvo gausiai komentuojamas.

„Gražus skylėtas kelias, kaip Lietuvos biudžetas“, „Anksčiau iš Šilalės į Rusnę važiuodavome žuvies pirkti, dabar net nupurto pagalvojus, kad vėl reiktų tuo aplinkkeliu dardėti, o yra tokių žmonių, kurie šiuo keliu turi kiekvieną dieną važinėtis. Užuojauta“, „Teko važiuoti ir geru oru ne ką geriau, galima visus dantis išsibarškinti“, – tokie ir panašūs komentarai pasipylė po filmuota medžiaga.

Sumažėjusių klientų srautų iki šiol tikino sulaukę ir salos verslininkai: restorano „Prie Peterso tilto“ šeimininkai, žuvies perdirbėjai. Jie neabejoja, kad tai dėl sunkiai pravažiuojamo kelio.
Natūralu, kad spalio 28 dieną, prasidėjus kelio Šilutė – Rusnė asfaltavimo darbams, rusniškiai netvėrė džiaugsmu.

Kelią užbaigs dvi įmonės

Vykstančiais darbais džiaugėsi ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Ne vienas žmogus jos klausė, gal kartais jau balandžio 1-oji…

Seniūnė pasakojo, kad asfaltavimo darbus kelininkai pradėjo spalio 28 dieną. Išasfaltavę apie 100 m, 10 cm storio sluoksniu, darbus trumpam nutraukė, nes tądien pylė lietus. Tačiau antradienį, jau nuo 7 valandos ryto, vyrai dirbo vėl.

Šiuo metu asfaltuojama kelio atkarpa nuo K. Griniaus tilto link Rusnės.

Pasak D. Drobnienės, „Kauno tiltai“ nuties 2,3 km, vėliau prisijungs bendrovė „Alkesta“, kurios darbininkai išasfaltuos dar 1,1 km atstumą. Kelio į Rusnę rekonstrukcijos darbus pradėjo „Tilsta“, kuri sukalė polius, supylė pirmąjį sluoksnį ir paklojo geotekstilės dangą.

Oficialiai skelbiama, kad naujasis kelias turi būti baigtas gruodžio mėnesį, tačiau neatmetama galimybė, kad juo važiuoti bus galima ir anksčiau.

„Gali būti ir anksčiau kelią atidarys, priklausys nuo to, kaip leis oras. Viskas nuo gamtos priklauso. Nelabai jau aktualu, ar tai bus gruodžio 3, 6 ar 18 dieną. Svarbu, kad kelininkai dirba, skuba, o mes naujuoju keliu tikrai važiuosime“, – pasakojo seniūnė.

Apie tai, kad salos gyventojams ir svečiams pusmetį teko važinėti aplinkkeliais, seniūnė sako, kad reikėjo sukąsti dantis ir iškentėti. Svarbiausia, kad darbai vyksta pagrindiniame kelyje.

„Būtų skaudu, jeigu darbai sustotų ir tais aplinkkeliais mes turėtume naudotis dar ilgiau. Dėl tokių laikinų nepatogumų niurzga tie, kurie iš prigimties nepatenkinti gyvenimu“, – mano D. Drobnienė.

Seniūnė taip pat priminė, kad naujuoju keliu būtume galėję važiuoti ir pernai, jei nebūtų įsikišę kai kurie asmenys. Juk estakada ir kelio ruožo renovacija ėjo vienu projektu.

„Kažkam labai reikėjo, kad mes dar metus pasikankintume. Bet nieko, mes kantrūs ir tunelio gale matome ryškią šviesą. Viskas bus gerai“, – sakė seniūnė.

Priminsime, kad daugiau kaip prieš savaitę savo verdiktą paskelbė ir teismas: Lietuvos automobilių kelių direkcija Rusnės estakados statybos rangovo konkursą rengė tinkamai, todėl jai bauda neturi būti skirta.