Rusniškiai tvarkosi miestelį ir nori mažiau pasieniečių priežiūros

 VALDZIA RUSNEJE 2Rusnės seniūnijoje rajono valdžia pastebėjo vis gražėjančią gyvenvietės aplinką ir kartu su pusšimčiu rusniškių išklausė, galima sakyti, pavyzdinę seniūnės Dalios Drobnienės veiklos ataskaitą.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pripažino, kad Rusnė išgyvena laimingą persilaužimo link gerovės laikotarpį. Jo nuomone, žmonių susitelkimas tvarkytis ir ateinančios investicijos žada puikią rusniškių ateitį.

Svarbiausios investicijos

Rusnės seniūnė D.Drobnienė antrą kartą pateikė metinę veiklos ataskaitą, kurioje kiekvienas svaresnis darbas užfiksuotas fotografijomis, liudijančiomis pokyčius.

Seniūnė džiaugėsi, kad praėjusiais metais dar vienas gyvenvietės kampelis sutvisko tvarka ir jau džiugina ne tik rusniškių, bet ir svečių akį. Per 1,5 milijono eurų Europos paramos ir Savivaldybės investicinių lėšų kainavęs Pakalnės uostas buvusį šabakštyną pakeitė neatpažįstamai. Be abejonės, ši vieta taps turistų traukos vieta.

Naujasis uostas paskatino rusniškius savo jėgomis tvarkyti Pakalnės upės dešiniąją pakrantę – čia iškirsti krūmynai, o netrukus už tikslines lėšas miestelio infrastruktūrai gerinti ant šios pakrantės pylimo bus paklotas pėsčiųjų – dviratininkų takas. Jis bus sujungtas su „beždžionių tiltu“ ir jau esančiu kairiosios pakrantės pylimo taku ir taps nauja promenada.

Rusnės miestelį praėjusiais metais papuošė ir nauji Nemuno deltos regioninio parko lankytojų namai, kurie buvo pastatyti Aplinkos ministerijos iniciatyva.

Nemažiau nei minėtomis investicijomis seniūnė D.Drobnienė yra patenkinta verslininkų investicijomis. Pernai Rusnėje, kurioje jau nebebuvo likę nė vienos viešojo maitinimo įstaigos, atsidarė net dvi. Rusniškis verslininkas Daivaras Matukevičius šalia autobusų stotelės pastatė naują užkandinę, kuri pradėjo veiklą vasaros pradžioje, o kintiškiai verslininkai Audra ir Vidas Rimkai pasirūpino, kad Rusnėje pradėtų veiklą restoranas „Prie Peterso tilto“.

Bene didžiausią atgarsį Lietuvoje sukėlė praėjusiais metais Rusnėje, ant Atmatos kranto, pastatytas paminklas iš Rusnės kilusiam architektui Hermanui Kalenbachui ir jo bičiuliui, Indijos išsivadavimo lyderiui Mahatma Gandžiui. Šio paminklo statybos rusniškiams atnešė dar vieną neplanuotą naudą – sutvarkytas pėsčiųjų takas – promenada – nuo Šilutės gatvės iki aukštosios krantinės Atmatos ir Skirvytės upės sankryžoje.

Naikinamos griuvenos ir krūmynai

Akivaizdu, kad Rusnės seniūnės D.Drobnienės mieliausias darbas –  miestelio ir salos gelbėjimas nuo daugelį metų stovinčių savavališkai pastatytų statinių, dabar jau apgriuvusių, šiukšlynų ir krūmynų. Seniūnė rodė dešimtis fotografijų tų vietų, kurios jau sutvarkytos.

Švarinimosi darbus atlikti dažniausiai pasitelkiami pašalpas gaunantys rusniškiai, neturintys nuolatinio darbo ir pajamų. Rodydama buvusias palaikes daržines, malkines ir visai neaiškios paskirties statinius ir dabar jau sutvarkytas jų stovėjimo vietas, D.Drobnienė pagarbiai minėjo žmones, su kuriais geruoju sutarė panaikinti nebereikalingus statinius.

Nori mažiau suvaržymų

Rusniškiai, jau porą dešimtmečių girdėję politikų pažadus apie estakados statybą ant kelio Šilutė – Rusnė, ir šį kartą klausė apie tai rajono valdžios. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis drąsiai tvirtino, kad estakada bus pastatyta. Jis tik apgailestavo, kad ir Seime, ir tarp rajono politikų yra vis pakaišiojančių pagalius į tą statybą. V.Laurinaitis, šnairuodamas į susirinkime dalyvaujantį buvusį seimo narį Audrių Endziną lyg su priekaištu užsiminė, kad prieš 8 metus estakados statybos pradžia buvo sustabdyta dėl skundo. Meras neužsiminė, kad tuometinis administracijos direktorius buvo be savivaldybės Tarybos sprendimo pasirašęs estakados statybos sutartį ir numatęs įtartinai didelę sumą, todėl ta sutartis ir buvo panaikinta.

Tačiau dabartinis Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis estakados statyba netikintiems rusniškiams sakė, jog estakada tikrai bus pastatyta. S.Šeputis jau matė būsimos estakados maketus, šiemet bus baigti poveikio aplinkai tyrimai.

Rajono vadovai įsitikinę, kad šios savivaldybės Tarybos kadencijos pabaigoje estakados problema bus išspręsta.

A.Endzinui valdžios užklausus, kodėl stringa Kadetų mokyklos steigimas Rusnės specialiosios mokyklos vietoje, meras be užuolankų nurodė kaltuosius. Jo nuomone, nemažai pakenkė minėtos mokyklos kolektyvas, kuris raštu ministerijai aiškino, kad jų ugdytiniams bus bloginamos sąlygos. O labiausiai kaltas, mero nuomone, dabartinis savivaldybės Tarybos narys Jonas Jatautas. Pasak mero, J.Jatautą Savivaldybė pakvietė padėti steigti Kadetų mokyklą Rusnėje, tačiau vietoj to jis rūpinosi, kad Kadetų mokykla būtų steigiama Klaipėdoje.

Viena rusniškė valdžios prašė daugiau dėmesio skirti miestelio kultūros paveldo statiniams. Jos nuomone, pastatų savininkus reikėtų griežčiau raginti tvarkyti savo turtą. Tarp blogai prižiūrimų buvo paminėtas ir evangelikų liuteronų parapijai priklausantis pastatas – buvę kunigo namai.

Ūkininkas Kęstas Kleinauskas susirinkime dalyvavusio valstybės sienos sergėtojų atstovo Irenijaus Mačiulaičio klausė, ar negalėtų Rusnės ūkininkai gauti tokius leidimus, kad laisvai galėtų lankytis savo ganyklose. Pasak K.Kleinausko, jo melžiamos karvės dažnai turi laukti bent 15 minučių, kol pasieniečiai tyrinėja jo dokumentus ir automobilį.

Tačiau pažado, kad ūkininkas nebus tikrinamas, jis negavo. Pasak pareigūno I.Mačiulaičio, visi turime suprasti, kokioje vietoje gyvename.

Šilutės r. policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas rusniškiams sakė, kad jie gyvena pačioje saugiausioje rajono seniūnijoje – čia nusikalstamumo lygis yra tik 2,5 procento visų rajone fiksuotų teisėsaugos įvykių. Jo nuomone, rusniškiams taip sekasi todėl, kad jie gyvena sutelktai ir bendruomeniškai. Rajono policijos vadovas linkėjo rusniškiams neatsipalaiduoti ir saugoti savo turtą – rakinti automobilius, pastatus. Juk į Rusnę atvyksta žmonių, kuriems ne tik salos grožis rūpi.