Rusniškiai vasarą užbaigė Svitkinų sodyboje

RUSNEJE 6Rugsėjo 2-ąją, sekmadienį daugiau nei pora šimtų žmonių suėjo į vasaros pabaigtuves Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje. Čia ant Atmatos upės kranto kaimo turizmo organizatoriai, kartu su renginių vedėju Vygantu Stoškumi, jau trečius metus taip užbaigia vasaras Rusnėje.

Pasak V.Stoškaus, vargu ar kas Rusnėje turi dar patogesnę ir erdvesnę sodybą ant Atmatos upės kranto, kurioje galėtų susirinkti toks būrys žmonių. Žmonės čia susirenka tiesiog papramogauti, pažaisti, pasiklausyti populiarios liaudiškos ir estradinės muzikos. Renginys nemokamas, muzika ir žuvienė – šeimininkų, visiems nemokamos ir atrakcijos, ir daugelis žaidimų. Tačiau jeigu kas nori kokio nors iš toli atvežto niekučio ar gardesnio rūkytos žuvies kasnio, tai prekybininkams tenka ir susimokėti.

Dalyvius pasveikino Seimo narys
RUSNEJE 2
Į Svitkinų sodybą sugužėjusius tradicinės šventės dalyvius pirmasis pasveikino LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Išklausyti jo sveikinimą ant scenos buvo pakviesti ir sodybos žeimininkai Algimantas ir Virginija, kurie privalėjo palikti savo darbo vietas prie puodų.

Pasak A.S.Nausėdos, akivaizdu, kad abu vasaros atrakcijų organizatoriai dar turi nemažai energijos, kad gali tiek daug žmonių susikviesti į savo namus. Jie kartu su visais taip gražiai užbaigia vasarą, pamini praėjusius rūpesčius ir žinoma pasilinksmina. Seimo narys įteikė šeimininkams dovanų ir palinkėjo sėkmės visuose darbuose.

A.Svitkinas palinkėjo visiems susirinkusiems geros nuotaikos. Be kita ko jis priminė, kad šventėje nėra specialių tvarkytojų, tad reikia stengtis tvarkytis taip, kad visiems būtų smagu.

Ilgai nelaukę šeimininkai nuskubėjo prie savo katilo, kuriame jau buvo užkaista keli šimtai porcijų žuvienės. Pats Algimantas dar stojo ir prie ant iešmo kepamo avino. Pasak jo, tas kepsnys buvo ir virtas, ir marinuotas, o galiausiai dar ir kepamas. Tad nieko nuostabaus, kad jo kvapai iš tolo viliojo renginio svečius. 

RUSNEJE 1Šventė be pelno skaičiaus

Kitas šventės organizatorius V.Stoškus „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad muzikantų – savo bičiulių į šventę susikvietė ne tik iš Šilutės, bet ir iš Klaipėdos, Gargždų, Panevėžio bei Šiaulių. Muzikantai skirtingi, todėl gali būti, kad kiekvienas atėjęs į renginį surado tai, kas patinka.

Kodėl rengiama tokia šventė, V.Stoškus taip ir negalėjo tiksliai paaiškinti. Juk ir visi į ją atvykstantys, ir sodybos šeimininkai pelno iš to neturi, bet apie jį ir negalvoja. Visiems svarbu, kad nuotaika būtų gera ir laikas smagiai praleistas.

„Šventė daroma be jokios valdžios paramos ir kiek įmanoma paprastesnė. Žinoma, jeigu kas pageidaus pramogos ar paslaugos, kuriai įgyvedinti yra išleidžiamos lėšos, tuomet tenka susimokėti. Šventė gimė prieš trejus metus kaip vienkartinė pramoga, tačiau dabar ji jau vyksta trečius metus, ir niekas nebesvarsto ar ją dar rengti. Tegu taip ir lieka“, – kalbėjo šventės sumanytojas V.Stoškus.    

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.