Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

RUSNES ATASK_3Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.

Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač palankaus susitikimo. Juk svarbiausias rusniškių rūpestis – estakada jau naudojama, baigiamas asfaltuoti ir kelias iki Šilutės. Tačiau rusniškiai žėrė savo pageidavimus, nežiūrėdami ar tai Savivaldybės, ar seniūnijos, ar kurios kitos organizacijos darbas.

Meras džiaugėsi bedarbystės mažėjimu

Meras Vytautas Laurinaitis savo pranešimą pradėjo nuo to, jog praėjusiais metais pavyko sumažinti rajone bedarbystės rodiklius. Jo nuomone, didelių stebuklų neįvyko, bet šiuo metu bedarbių liko tik 8,9 proc. Visi gerai prisimename, jog prieš metus bedarbystės rodiklis viršijo 12 proc.
V. Laurinaičio nuomone, reikėjo tik tiek, kad geriau pradėtų dirbti Užimtumo tarnyba.

Kita gera naujiena – per praėjusius metus Savivaldybėje atsidarė 90 naujų įmonių, o emigracija į užsienį beveik sustojo. Šiuo metu Šilutės savivaldybėje gyvena 44,5 tūkst. žmonių.

Meras džiaugėsi, kad praėjusiais metais buvo rimtai tvarkomi ir šį pavasarį bus užbaigti kelių į Rusnę ir Žemaičių Naumiestį darbai. Jau baigti dar du svarbūs objektai – autobusų stotis ir autobusų parkas.

Pernai pradėti, o šiemet tęsiami Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcijos bei Sporto komplekso su baseinu Rusnės gatvėje statybos darbai.

Baigdamas savo kalbą meras užsiminė, jog šių metų biudžete suplanuoti pinigai, kurie bus paskirti Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios stogui tvarkyti. Meras nesakė, bet visi rusniškiai žino, jog suremontavus stogą evangelikai liuteronai ir katalikai savo apeigas galės atlikti viename pastate.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paminėjo, jog pernai prieigose į Šilutę pastatyti miesto ženklai, mieste veikia nemokamo interneto taškai, atidarytos dar trys grupės darželiuose.

Per praėjusius metus buvo nupirkti 6 socialiniai būstai. Tokių būstų Savivaldybė norėtų nupirkti daugiau, tačiau, Šilutėje būstų pasiūla nedidelė.

Seniūnės ataskaita – nuotraukoseRUSNES ATASK_1

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė praėjusius metus pavadino „čipsininkų metais“, nes per metus daug pakelių krūmynų buvo susmulkinta kurui. Ji dėkojo Algio Leščinsko įmonei, kuri iš pakelių krūmynų gamina kurą centralizuoto šildymo katilams.

Seniūnė džiaugėsi, kad pernai pavyko sutvarkyti Pakalnės upės dešinės pusės pylimo taką: nuo baltojo iki kabamojo tilto buvo paklotas 1,2 km trinkelių takas. Dabar norintiems pasivaikščioti Rusnėje šalia upės yra tikrai patogu.

Atnaujinta ir dalis miestelio centrinės gatvės pėsčiųjų takų, trinkelėmis išklota ir Kultūros namų aikštelė.

Seniūnė komentavo dar bent pusšimtį fotografijų, kuriose įamžinti atlikti darbai, bendruomenės ir etnokultūros centro renginiai bei jų dalyviai.

Reikia lankstesnių paslaugų

Pirmoji klausimą vadovams pateikė rusniškė Aušra Šlažienė, kuriai rūpi Kultūros namų pastato tvarkymo darbai. Kiti rusniškiai pridėjo, kad meras V. Laurinaitis yra žadėjęs, jog 2019 metais šie darbai bus baigti.

V. Pozingis patikino, kad nerimauti nėra ko: pastatas jau pastatytas, jame jau gali vykti veikla. Gaila, kad nepavyko laiku gauti visų lėšų, tačiau pinigų paieška dar vyksta. Tikimasi jau šiemet Kultūros namus perkelti į naująjį pastatą.

Senolis Algis Rimkus sakė, kad mato valdžios gerus darbus, tačiau kai kas jam „rėžia akį”. Jis pasakojo, kad iki šiol buvo patogu, kai „Mildos” įmonės darbuotojai dujų balionus atveždavo į namus. Pernai tai nutrūko, ir dabar kita bendrovė balionus atveža tik į vieną parduotuvę. Vyresnio amžiaus žmonės norėtų, jog dujų balionai būtų atvežami į namus. Seniūnė pažadėjo pasidomėti, kaip tai padaryti.

A. Rimkus klausė, ar kas nors rūpinasi evangelikų liuteronų parapijos namais, nes visi mato, jog šio pastato stoge jau žioji skylės, neilgai trukus prasidės griūtis.

D. Drobnienė sakė, jog irgi norėtų, kad pastatas būtų gerai prižiūrimas, ir ji dažnai gauna priekaištus dėl šio pastato. Nors visi žino, jog jis priklauso evangelikams liuteronams ir tik jie gali spręsti apie jo likimą. Pasak seniūnės, evangelikų parapijos kunigas Valdas Miliauskas yra parašęs bent 4 projektus ir tikisi gauti paramą.

Reikia įgaliotinių ir šaligatvių

Rusnės bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas klausė, ar bus kokių pasikeitimų policijos darbo organizavime. Jis nepatenkintas, jog neliko gyvenvietėms paskirtų įgaliotinių, t. y., neliko tokių policininkų, kurie geriausiai žino situaciją gyvenvietėse.

Šilutės komisariato atstovė Jurgita Kaktienė sakė, kad rusniškiai įgaliotinių jau nesulauks. Pasak J. Kaktienės, Rusnės priežiūra paskirta Erikai Noreikienei, kuriai talkina dar 5 policijos pareigūnai. Tad tokia grupė dirba kaip anksčiau buvę įgaliotiniai. Pasak J. Kaktienės, tyrėja E. Noreikienė gavusi pranešimą, paskiria užduotį savo grupės pareigūnams ir tyrimą kontroliuoja iki galo.

Rusniškis Algis Dirsė gal juokais, gal ir ne, siūlė leisti rusniškiams vyrams kurti savo grupę, kuri pati gaudytų vietinius vagišius ir iškarštų jiems kailį. Tačiau J. Kaktienė ragino stoti į policijos rėmėjų gretas, o teisės savivaldžiavimui, pasak jos, tikrai nebus.

Vietiniai prašė valdžios Kuršmarių gatvėje iki kapinaičių nutiesti šaligatvį. Jų teigimu, gatve važiuoja daug transporto ir yra daug žmonių, pėsčiomis einančių į kapines, o tai yra nesaugu.

V. Pozingis sakė, kad Kuršmarių gatvė yra Regioninių kelių direkcijai pavaldus kelias, tačiau Savivaldybė su seniūnija teiks prašymus, kad šiame kelyje būtų įrengtas šaligatvis.