Rusniškiams dar viena dovana – atidaryta ekologiška katilinė

 

RUSNES KATILINE_3Atsiskaičiusi su visais Rusnės miestelio centralizuotos katilinės statytojais, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vadovybė surengė oficialų jos atidarymą.
Pasikvietę Šilutės rajono vadovus, statybininkus, Rusnės seniūnę – perkirpo simbolinę katilinės atidarymo juostelę bei pasveikino katilinės prižiūrėtojus. Bemaž prieš 14 metų duotas įsipareigojimas – nuo trijų katilinių bokštų Rusnėje pereiti prie vieno – pagaliau įvykdytas.

Perkirpti naujosios Rusnės katilinės simbolinę atidarymo juostelę sustojo Savivaldybės valdžios atstovai – mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, taip pat UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Vaidotas Mačiulis, katilinės statybos rangovas UAB „Naujoji šiluma“ direktorius Vytenis Daunoravičius.

S. Šeputis užsiminė apie rusniškiams prieš 14 metų duotą pažadą apjungti Savivaldybės įstaigų centrinio šildymo sistemas į vieną katilinę. Jis sakė, kad kitaip ir negalėjo būti, nes Rusnė yra vienintelėje Lietuvos gyvenamoje saloje, čia graži aplinka, o dabar turės ir švariausio kuro katilinę. Rusnės centrinio šildymo katilai lig šiol buvo kūrenami ir malkomis, ir anglimis.

„Šilutės šilumos tinklų“ direktorius V. Mačiulis pasakojo, kad naujoji katilinė pakeitė Donelaičio gatvėje, prie daugiabučių stovėjusią katilinę. Ją, beje, buvo galima palikti, kaip seniausios technologijos centrinio šildymo katilinę, turinčią muziejinę vertę. Joje stovėjo katilai, gaminti gal 1950 metais, kurie buvo daug kartų remontuoti.

Kalbėdamas apie naująją katilinę V. Mačiulis sakė, kad ji yra moderni, kūrenama smulkinta mediena. RUSNES KATILINE_2

Tiek į katilą patiekiamas kuras, tiek pelenai pašalinami transporteriais. Katilinės prižiūrėtojais priimti du rusniškiai. Pasak V. Mačiulio, rusniškiai dabar gali džiaugtis, kad jų daugiabučius bei viešąsias įstaigas šildo ekologiška katilinė, deginanti medienos skiedras. Katilo galia 1,3 megavato, katilinės dūmtraukis į orą neišmeta jokių suodžių ir teršalų.

Nauja katilinė pastatyta Specialiosios mokyklos katilinės pastate, pakeitus šildymo įrengimus. Kad katilinė taptų miestelio katiline, teko prijungti naujas trasas iki anksčiau veikusių. Katilinė pastatyta naudojantis Europos Sąjungos paramos programa, įgyvendinant projektą „Rusnės gyvenvietės šilumos gamybos šaltinių skaičiaus optimizavimas ir kuro rūšies keitimas į biokurą“.

Katilinės įrengimams buvo išleista 380 tūkst. Eur, o naujoms trasoms pakloti dar apie 130 tūkst. Projektų paramos intensyvumas buvo 50 proc., todėl bendrovės išlaidos sumažėjo perpus.

Apžiūrėjus katilą ir jo mechanizmus, „Šilutės šilumos tinklų“ Šilumos gamybos tarnybos vadovas Viktoras Meškys visiems parodė, kas rusniškius šildytų, jeigu tektų gesinti naują katilą. Taigi Rusnės katilinėje be naujojo katilo yra dar vienas „atsarginis“ skystų degalų katilas, kurio galingumas 2 megavatai. Beje, katilinėje sumontuotas ir dyzelinu varomas elektros generatorius, kurio galios pakaktų ne tik katilui, bet ir miestelio įrengimams.