Rusniškio gyvenimo iššūkis – 700 km jūra baidare nuo Talino iki Klaipėdos

rusniskis Domantas 1Nesvarbu, kad ir tektų misti smėliu, žalia žuvimi ar sūriu jūros vandeniu, rusniškis Domantas LAUKEVIČIUS pasiryžęs įgyvendinti beprotišką gyvenimo iššūkį – vienas baidare įveikti 700 kilometrų atstumą Baltijos jūra nuo Talino iki Klaipėdos.

Taip 22-ejų vaikinas sumanė originaliai sujungti trijų Baltijos šalių pakrantės miestus projektu „Mūsų Baltijos krantas“.

Šiuo metu D.Laukevičius ketvirtą dieną iriasi tikslo link, bandydamas susidraugauti su vėjo ir vandens stichijomis. Vienas baidarėje su irklu, mobiliuoju telefonu, racija ir muzikos grotuvu. Klaipėdą irkluotojas planuoja pasiekti per dvi savaites.

Neseniai socialinės geografijos bakalauro diplomą Klaipėdos universitete atsiėmęs rusniškis į panašią avantiūrą leidžiasi jau antrą kartą. Prieš dvejus metus D.Laukevičius kartu su Mariumi Norvaišu ir Pauliumi Paulioniu perplaukė Baltijos jūrą iš Lietuvos į Švediją. Įkvėptas sėkmės vaikinas ėmė brandinti naują mintį – kodėl neįveikus jūros kelio pakrante?

rusniskis visi dalios griksaites nuotraukaPo pirmojo žygio 2010 metais, į kurį D.Laukevičius leidosi palyginti „žalias“, vaikinas ėmė dalyvauti įvairiuose maratonuose: Nemuno, dipolio plaukiant iš Vilniaus į Kauną 170 km, Ūlos įveikęs 30 km, pernai plaukė 100 km Estijos Vohandu maratone, prieš žygį irklą miklino plaukdamas iš Klaipėdos į Palangą ir atgal arba trumpesniu maršrutu – Klaipėda – Karklė – Klaipėda.

Prieš žygį D.Laukevičius buvo susitikęs su Dariumi Plėščiu, kuris suteikė baidarininkui daug naudingos praktinės informacijos. Prieš keletą metų D.Plėštys leidosi į žygį Baltijos keliui atminti: baidare nuplaukė nuo Vilniaus iki Talino, pusę kelio irdamasis upėmis, o kitą pusę – jūra.

Baidare „Žaibas“ šiame žygyje D.Laukevičius plaukia vienas, tačiau nuo Talino iki Klaipėdos jį krantu lydi palaikymo ekipažas – brolis Vykintas Laukevičius, bičiulai Andrius Baubkus ir Ignas Pakalniškis. Kranto komandai baidarininkas duoda žinią, kai nori sustoti pailsėti ir pasistiprinti, susitinka numatytuose taškuose.

rusniskis Domantas 5„Šauni ir patikima draugų komanda, kuri, esu įsitikinęs, atiduos paskutinį maisto gabalėlį, suras ir išgelbės mane audringoje jūroje pasiklydusį ir nublokštą, kad tik man būtų viskas gerai“, – bičiulius apibūdina Domantas.

Plaukimas būtent iš Talino į Klaipėdą pasirinktas todėl, kad į namus grįžti visada smagiau.

Pradėjęs žygį D.Laukevičius prisipažįsta, kad yra sunkiau, nei tikėjosi, bet optimizmo ir geros nuotaikos netrūksta. „Nei paspjausi, nei papūsi“, – vis pučiantį vakarų vėją, sunkinantį kelionę, apibūdina irkluotojas.

Domantas kasdien nuplaukia apie 30-50 km. Jei žygis vyks kaip suplanuota, jis kaip tik norėtų suspėti į Klaipėdos Jūros šventę.

Projekto „Mūsų Baltijos krantas“ autoriai ir dalyviai šį žygį dedikuoja Baltijos keliui paminėti, Klaipėdos, Lietuvos vardui garsinti bei drąsiems žygeiviams atminti.

D.Laukevičius ir jo komanda kelionės įspūdžiais dalinasi „Facebook” profilyje. „Šilutės naujienos” publikuos keliautojų įspūdžius, tad galėsite kartu sekti vaikino kelionę.

Galerija: Talinas – Klaipėdafacebook fotkes

Galerija: Pirma diena „Žaibe” facebook fotkes

Antros dienos išlydėtuvės facebook fotkes

 

Antra diena „Žaibe” – vėjas tinkamas ant kranto džiūti facebook fotkes

 

Silutes naujienu LOGO