Rusniškio sodyboje – minos sparnuotė

BombaVakar apskrities ir rajono specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlė Rusnėje gyvenantis ūkininkas Vidas Ciparis. Į vyro namus sugužėjo Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus atstovai, policijos pareigūnai ir iš Tauragės iškviesti išminuotojai, mat šalia rusniškio namų gulėjo dar prieš pusmetį laukuose rastas Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo…

V.Ciparis prisimena, kad geležies gabalą rudenį kasdamas bulves radęs Šyškrantės kaimo laukuose. Kadangi radinys buvo aplipęs žeme, jo tikrosios paskirties nuspėti nebuvo įmanoma. Tad vyras parsigabeno jį namo ir pametė už ūkinio pastato.

„Jis man priminė dantratį, kokių nemažai būna žemės ūkio technikoje“, – sakė vyras „Šilutės naujienoms“.

Kad tai gali būti bombos dalis, ūkininkas įtarė tik prieš kelias dienas, kai pavasario lietui nuplovus žemes ir rūdis pasimatė aiškūs sparneliai.
Bomba 1
Rusniškio sūnus specialiosioms tarnyboms nusiuntė radinio nuotrauką ir paklausė, ar tai gali būti pavojinga. Šios netruko sukelti ant kojų ir Šilutės r. savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vadovą Romualdą Renčeliauską, ir Tauragės J.Vitkaus bataliono išminuotojus. Kol šie atvyko, rusniškio sodybą aptvėrė ir saugojo policijos ekipažas.

R.Renčeliauskas stebėjosi, kad tiek kalbant ir rašant apie randamų sprogmenų keliamus pavojus, vis atsiranda žmonių, kurie tokius radinius parsigabena namo ir ramiai gyvena, kai šie guli vos už kelių metrų.

V.Ciparis specialistui sakė matęs seniūnijoje lankstinuką, informuojantį apie nuo karo likusių sprogmenų keliamus pavojus, bet nekreipęs dėmesio į jame išdėstytus įspėjimus. Be to, ir ta „bomba“ jam buvo nepanaši į bombą…

„Neliesti“, – šį žodį R.Renčeliauskas prašo raudona spalva savo galvose užsirašyti kiekvieną, kas dirba žemės darbus ir gali aptikti panašių radinių. Pirmasis žingsnis turėtų būti surinkti Bendrojo pagalbos centro telefoną 112 ir pranešti apie radinį.

Sprogmenį, kuris buvo minosvaidžio minos sparnuotė, 13 val. išsivežė išminuotojai.