Rusniškis Airijoje sulaikytas, nes bandė pervežti 99400 cigarečių

cigaretesAirijos teismas laikinai neleido paleisti už užstatą 42 metų rusniškio, kurį Airijoje Roslair Harbore (Rosslare Harbour) sulaikė muitinės pareigūnai. Vyras bandė pervežti daugiau nei 99 tūkstančius cigarečių, paslėptų mikroautobuse.

Spalio 11 dieną Airijos internetinis laikraštis Independent.ie rašo, kad praėjusį trečiadienį apygardos teismui prireikė lietuvių kalbos vertėjo nagrinėjant rusniškio Mindaugo R. bylą, kuris uoste bandė autobusiuku, pilnu kontrabandinių cigarečių, patekti į keltą.
Ištyrus autobusiuką paaiškėjo, kad automobilyje įrengtas papildomas dugnas, kur ir buvo vežama 99 400 vienetų cigarečių. Vairuotojas su savimi neturėjo paso, bet pareigūnams pateikė lietuvišką asmens tapatybės kortelę.

Muitinės pareigūnė Margareta Martin (Margaret Martin) teisme pasakojo, kad Mindaugas R. buvo sulaikytas atvykstantis iš Čerburgo (Cherbourg). Lietuvis prisipažino, kad kartą jau buvo sulaikytas, ir pareigūnams pasakė, kad po netikromis grindimis slėptos cigaretės buvo skirtos parduoti.

Teisiamasis kaltinamas bandymu išvengti muito mokesčių pervežant akcizais apmokestinamas prekes į Beiligilan Litlą (Ballygillane Little). Vyras sulaikytas rugsėjo 29 d. Roslair Harbore.
Pareigūnei Martin susirūpinimą kėlė tai, kad kaltinamasis neturi airiško adreso ir jokio akivaizdaus ryšio su šia šalimi.

Rusniškio advokatė Helena Merfi (Helen Murphy) kreipėsi dėl Mindaugo R. paleidimo už užstatą ir paragino teisiamojo draugą, gyvenantį Tralyje (Tralee), laiduoti už draugą bei pasiūlyti vietą, kur Mindaugas galėtų apsistoti.
Teisėjas Džerardas Hautonas (Gerard Haughton) įspėjo, kad Mindaugui R. iškelti rimti kaltinimai, ir nors jis turi teisę į nekaltumo prezumpciją, tačiau buvo sulaikytas nusikaltimo vietoje.

Jis pažymėjo, kad  teismui ne iš karto pasiekiama informacija apie būsimojo laiduotojo materialinę padėtį. Teisėjas nurodė šį klausimą išnagrinėti per ateinančią savaitę, o rusniškiui Mindaugui R., kaip tariamam kontrabandininkui, skyrė kardomąjį kalinimą iki spalio 8 dienos.