Rusniškis, papirkinėjęs rinkėjus, nepadarė baudžiamojo nusikaltimo, o tik administracinį pažeidimą

0Viktoras MertinsRusniškį Viktorą Mertins trukdymo pasinaudoti rinkimų teise byloje.

Teisėjų kolegija nusprendė, kad V.Mertins raginimai balsuoti už Kęstą Komskį ir žadėjimas už tai sumokėti atitinka ne Baudžiamajame kodekse numatytą nusikaltimą, o pažeidimą, atitinkantį Administracinės teisės pažeidimų kodeksą. Todėl baudžiamosios bylos nuosprendį panaikino.

Šilutės rajono apylinkės teismas pernai lapkričio 2 d. Baudžiamosios bylos nuosprendžiu vyrą buvo nuteisęs 5200 Lt dydžio bauda už tai, kad jis 2012 metų antro turo rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimo narius Šilutės rajone žadėdamas atlygį ragino tris rinkėjus balsuoti už K.Komskį ir tokiu būdu trukdė jiems pasinaudoti rinkimų teise – realizuoti savo teisę rinkti.

Nuteistasis apeliaciniu skundu prašė šį nuosprendį panaikinti ir jį išteisinti. Teisėjų kolegija konstatavo, kad byloje neginčijamai neįrodytas faktas, kad V.Mertins būtų trukdęs kuriam nors asmeniui realizuoti savo teisę rinkti. Iš liudytojų parodymų galima spręsti, kad apeliantas kurstė juos balsuoti už konkretų kandidatą, siūlydamas butelį degtinės ar tokios pat vertės piniginį atlygį, tačiau tokia veika negali užtraukti baudžiamosios atsakomybės. Pasak teisėjų kolegijos, šie V.Mertins veiksmai atitinka administracinio teisės pažeidimo sudėtį, todėl baudžiamojoje byloje priimtas išteisinamasis nuosprendis.

Šis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam teismui.