Rusniškis Tvarkos ir teisingumo partijos narys rinkėjus papirkinėjo degtine

0Viktoras Mertins

ATNAUJINTA 19.00 O už ką man turėtų partijos vadovybė priekaištauti, ar kad aš jos labui dirbau, rizikavau?  Praėjusią naktį praleidau Tauragės areštinėje, iš jos tiesiai į teismą šiandien buvau atvežtas.

Prokurorė siūlė 6 mėnesius viešųjų darbų, po 40 valandų kas mėnesį, bet teisėja gal neskirs, o išteisins?“ – vos išėjęs už Šilutės teismo salės durų penktadienį su šypsena prakalbo Tvarkos ir teisingumo partijos narys, Rusnės gyventojas, bedarbis dviejų mokyklinio amžiaus vaikų tėvas 43-ejų Viktoras Mertins.

Jis šiandien sėdo į teisiamųjų suolą, kuriame pagreitinto proceso tvarka išnagrinėta jo byla. Nuosprendį Šilutės apylinkės teismo teisėja Nijolė Bagdonienė skelbs lapkričio 2-ąją.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo vakar, spalio 25-ąją. Antrąją išankstinio balsavimo rinkimuose į Seimą  dieną jie sulaikė grupę asmenų, kuriems galimai buvo pažadėtas atlygis, jeigu šie balsuosią už nurodytą kandidatą.

Automobilį „Opel Vectra“, kurį vairavo V.Mertins ir kuriuo iš balsavimo vietos Šilutėje buvo vežami galimai papirkti du vyrai ir moteris, pareigūnai sustabdė apie 14 val. Gaidelių kaime.

Apklausų policijoje metu automobilio keleiviai prisipažino, kad V.Mertins jiems pažadėjo po 10-15 litų arba po degtinės butelį, jeigu jie balsuos už nurodytą Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatą Kęstą Komskį.

Jis antrajame ture Šilutės-Pagėgių rinkiminėje apygardoje nr.32 dėl vietos Seime rungiasi su socialdemokratu Artūru Skardžiumi.

Vakar, ketvirtadienį, V.Mertins buvo pareikšti įtarimai dėl bandymo papirkti asmenis, taip sutrukdant jiems pasinaudoti rinkimų teise. Rusniškis kaltės neneigė ir atvirai prisipažino žadėjęs sumokėti pinigais ar degtine už tai, kad pažįstami rusniškiai atiduotų savo balsą už K.Komskį.

„Aš į Tvarkos ir teisingumo partiją įstojau prieš porą metų, pažįstu Seimo nario Komskio padėjėją Pavilonį, pavaduotoją Marčiulionį, bet jie man nedavė pinigų ir neprašė pirkti balsų“, – vėl su šypsena žvelgdamas į akis žurnalistei šiandien po teismo kalbėjo V.Mertins.

Atsidūręs teisiamųjų suole, jis bandė keisti parodymus ir švelninti savo kaltę, sakydamas, kad yra niekuo dėtas, jog du jo pažįstami Algis Radvinskas ir Aivaras Marozas panoro patys su juo važiuoti į Šilutę balsuoti už Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatą Kęstą Komskį.

„Aš jiems pasakiau, kad važiuoju balsuoti už Komskį, o grįžęs gersiu degtinę. Tai jie irgi panoro. Aivaras dar ir draugę Laimą pasikvietė. Nesupratau, kaip mus policija po balsavimo sulaikė…“ – dėstė V.Mertins. Bet tardamas paskutinį žodį teisme, jis sakė atsiprašantis už savo netinkamą poelgį.

Liudininkais baudžiamojoje byloje tapę A.Radvinskas ir A.Marozas teisme paliudijo, jog jei ne V.Mertins siūlomas atlygis – pinigai arba degtinė – nebūtų į išankstinio balsavimo vietą, Šilutės savivaldybės salę, važiavę ir už K.Komskį balsavę.

„Aš ir pirmajame ture už jį nebalsavau, iš viso į rinkimus net nėjau, būčiau ir šį kartą nėjęs,“ – raudoniu mušamas, drebančiom lūpom, vos nulaikydamas tirtančias rankas, teismo posėdyje kalbėjo A.Marozas.

Šis ligotas žmogus neišlaikė įtampos jau prieš posėdį. Jam  pasidarė bloga, teko kviesti greitąją pagalbą. Medikai davė raminamųjų, ir posėdį žmogus ištvėrė.

Vienintelė iš įtariamųjų papirkimu Laima Gustaitė teisme kategoriškai neigė, jog buvo vežama balsuoti už K.Komskį už atlygį.

Prokurorė A.Ališauskaitė. / Astos Alkaitės nuotr.Liudininkas A.Radvinskas20121026 160408R.zalgeviciaus

2012 10 26 18.30 Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai pagreitinto proceso tvarka baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimo rinkėjų papirkimo, kuris spalio 25 d., buvo užfiksuotas Šilutės rajone.

Greičiau nei per parą laiko byla pasiekė teismą ir buvo išnagrinėta. Už kurį kandidatą buvo perkami balsai policija neatskleidžia, motyvuodama nešališkumu.

Spalio 25 d., vykstant rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą antrojo turo išankstiniam balsavimui, policijos pareigūnai sulaikė grupę asmenų, kuriems galimai buvo pažadėtas atlygis, jeigu šie balsuosią už nurodytą kandidatą į Seimą.

Automobilį „Opel Vectra“, kuriuo iš balsavimo vietos buvo vežami minėti asmenys, pareigūnai sustabdė apie 14 val. Šilutės rajono Gaidelių k. Automobilio vairuotojas Rusnės miestelio gyventojas 48-erių V.M. ir trys kartu važiavę keleiviai, taip pat rusniškiai, buvo pristatyti į policijos komisariatą. Dėl įvykio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

kandidataiApklausų policijoje metu automobilio keleiviai prisipažino, kad vairuotojas V.M. jiems pažadėjo 10-15 litų, jeigu jie balsuos už nurodytą kandidatą. Tą pačią dieną V.M. buvo pareikšti įtarimai dėl bandymo papirkti asmenis taip sutrukdant jiems pasinaudoti rinkimų teise (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise).

Penktadienį tyrimas policijoje buvo baigtas, byla pagreitinto proceso tvarka perduota teismui.

Tauragės AVPK atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė „Šilutės naujienoms” sakė, jog norėdama išlikti nešališka policija negali nurodyti, už kurį kandidatą – partijos Tvarka ir teisingumas atstovą Kęstą Komskį, ar socialdemokratą Artūrą Skardžių – buvo perkami balsai.

Paklausta, ar policija nesuinteresuota, jog piliečiai prieš rinkimus turi teisę žinoti, kuris kandidatas pažeidinėja įstatymą ir perka balsus, S.Šniaukštaitė teigė, jog šiuo atveju jos nuomonė nesvarbi.

Atstovė informavo, jog nuosprendis bus paskelbtas lapkričio 2 d.

Antrojo rinkimų į Seimą turo išankstiniame balsavime Šilutės–Pagėgių apygardoje balsavo 930 rinkėjų. Pirmajame ture, kai dėl Seimo nario mandato šioje apygardoje varžėsi 10 kandidatų, per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas savo balsą atidavė 1473 rinkėjai.