Rusniškis V.Lacko naujam gyvenimui prikėlė legendinės grupės dainą

lacko nauja_dainaJau ne vienerius metus scenos verpetuose besisukantis atlikėjas Valdas Lacko ryžosi netikėtiems kūrybiniams ieškojimams. Lietuvoje garsių muzikinių projektų ir konkursų dalyvis bei laureatas, ne kartą įsimintinai šturmavęs nacionalines atrankas į „Euroviziją“, suteikė kitokią muzikinę spalvą šalyje daugeliui gerai žinomos, tačiau maždaug prieš dešimtmetį karjerą baigusios grupės „Dreams“ kūriniui.

„Didelę įtaką pasirinkimui įrašyti dainą „Tik sapne“ turėjo tai, jog pagrindinio buvusios grupės vokalisto Ramūno Difarto kūryba įkvepia mane jau seniai. „Dreams“ atliekamą muziką gyvo garso koncerte pirmą kartą išgirdau maždaug prieš šešiolika metų Šilutėje. Kūriniai tuomet į atmintį įsirėžė taip, kad panorau įsigyti ir savo namų fonoteką papildyti šios grupės kasete. Ją turiu dar ir šiandien“, – atvirauja dainininkas V.Lacko.

Atlikėjas prasitaria, jog R.Difarto dainų tekstai ir melodingi sąskambiai buvo ir tebėra stiprus pamatas jo paties muzikinėse paieškose ir idėjų jose realizavime. „Šiemet, liepos 6-ąją, per savo gimtadienį, kartu su žmona nuėjome pasiklausyti autorinio Ramūno Difarto koncerto Palangoje. Ten praleistas laikas buvo ypatingas. Iš salės išėjau pakylėtas ir į galvą vėl toptelėjo seniai brandinta mintis  parašyti dainininkui bei paklausti, ar galėčiau perdainuoti vieną iš jo dainų. Tą akimirką netgi intuityviai žinojau, kuris kūrinys tai būtų“, – prisimena V.Lacko.

Nepaisant to, kad iki tol abiems atlikėjams nėra tekę bendrauti susitikus akis į akį, pagrindiniam kadaise populiarumo nestokojusios grupės „Dreams“ vokalistui patiko išsakytas noras prikelti naujam gyvenimui bene prieš septyniolika metų jo paties parašytą dainą „Tik sapne“.

„Išgirdęs mano prašymą, jis tepasakė: „Kodėl gi ne?“. Tuomet susirašinėdami internete mes šiek tiek vienas su kitu susipažinome. Dabar Ramūnas jau žino, kad esu“, – šypteli V.Lacko.

„Gera žinoti, jog mano kūryboje kitas žmogus atrado tai, kas jam patinka, bei paprašė leisti realizuoti savo kūrybinį potencialą tame. Po to, kai Valdas į mane kreipėsi, paklausiau jo dainų, kad susidaryčiau nuomonę. Supratau, kad tai – profesionaliai dainuojantis veržlus atlikėjas, einantis tinkama linkme. Pamaniau, jog daina pateks į geras rankas, todėl sutikau su pasiūlymu. Tik paprašiau atsiųsti man paklausyti galutinę kūrinio versiją. Rezultatas, kurį po kiek laiko išgirdau, pasirodė įdomus, nors ir netikėtas“, -komentavo R.Difartas.

Paklaustas, kodėl nepasirinko kur kas lengvesnio kelio ir neperdainavo kokio nors nūdienoje populiaraus užsienio atlikėjo kūrinio, karaliaujančio radijo stočių grojaraščių viršūnėse, V.Lacko sakė nesivadovaujantis šiuo daugelio dainininkų pamėgtu kriterijumi.

„Spręsdamas, ką norėčiau atlikti, pirmiausiai žvelgiu į kitus dalykus: prasmingą teksto reikšmę, melodingumą. R.Difarto dainose visa tai randu. Jų klausydamasis, o taip pat ir atlikdamas, jaučiuosi gerai. Manau, jog tai, kas artima širdžiai, kur kas svarbiau nei vaikytis muzikinių madų“, – atvirauja dainininkas.

„Smagu girdėti, kad Valdas išlaiko savo unikalumą klausomos muzikos atžvilgiu. Lietuvoje atsilaikyti ir neplaukti pasroviui su mase kitaip mąstančių žmonių bei išlikti ištikimam savo nuomonei yra labai sunku. Gera, kad jis nesuskubo atsisakyti savo šalies muzikinės kultūros, kai daugelis tą jau seniai padarė“, – džiaugėsi R.Difartas.

Bendradarbiaujant su aranžuotės kūrėju Pauliumi Jasiūnu, pasak V.Lacko, prieš beveik du dešimtmečius parašytai populiariojo roko dainai suteikta šiuolaikiška šokio muzikos stiliaus skambesio linija. „Neslėpsiu, labai norėjau, kad melodijoje būtų girdimi gitarų garsai, nes šis instrumentas – ryškus akcentas visoje R.Difarto kūryboje. Tačiau priėjome prie bendro sprendimo – klausytojams pateikti šiek tiek kitokį kadaise populiarios dainos variantą. Vokalas kūrinyje dabar skamba taip pat kiek kitaip. Viliuosi, jog garsiam praeities kūriniui pavyks atrasti naują klausytoją“, – sako jis.

Paklaustas, kaip jaučiasi dabar, kai tikslas įgyvendintas, dainininkas teigia, jog dar tada, kai vyko kūrinio realizavimo procesas, jautęs didelę atsakomybę ir dažnai pamąstydavęs, ką apie galutinį rezultatą pagalvos originalo autorius R.Difartas.

„Prisiminimuose išlikusi įdomi situacija, nutikusi džiazo klube „Kurpiai“, Klaipėdoje, maždaug prieš šešiolika metų, kai studijavau. Su viena mergina užėjome į šią vietą atsigerti puodelio arbatos. Paradoksalu, mudu sėdėjome prie atokiausio stalelio, o tuo metu grupė „Dreams“ repetavo prieš koncertą. Tuomet bičiulei pasakiau, kad klausausi šių muzikantų dainų, ir jie savo repertuare turi labai gražų kūrinį pavadinimu „Labai prašau, mylėk mane“. Ji pasisiūlė nueiti ir apie tai pasakyti grupės atlikėjams bei paprašyti, kad, kol klube dar nėra žmonių, šie pagrotų, o aš padainuočiau minėtą dainą.

Tačiau pasakiau draugei to nedaryti. Vis dėlto ji nepaisė prašymo, nuėjo, pakalbėjo, o netrukus prie stalelio priėjo Ramūnas ir paklausė, ar padainuosiu, o aš susikuklinęs mintyse pagalvojau: man dar per anksti stovėti greta tokių profesionalų, ir atsisakiau“, – pasakodamas kuriozinę istoriją šypteli V.Lacko.

Pasak atlikėjo, jei kada nors pasitaikytų proga vienoje scenoje stovėti su R.Difartu ir sudainuoti duetu, tai būtų tarsi šios istorijos tęsinys dabartyje. „Niekada neplanuoju iš anksto, tačiau manau, kad žmonės realizuodami tam tikrus savo darbus tikslingai eina link tikslo. Jei bus lemta, galbūt vieną dieną visai netikėtai su Valdu susitiksime ir ką nors prasminga nuveiksime drauge muzikinėje plotmėje“, – užsimena R.Difartas.