Rusniškis V.Lacko pateko į antrąjį „Eurovizijos“ atrankos etapą!

valdas lacko su vokalistais eurovizijaGausūs žiūrovų balsai bei aukštas užsienio muzikos profesionalų palaikymas sausio 16-ąją atnešė sėkmę „Eurovizijos“ dainų atrankos antrajame etape dalyvavusiam rusniškiui Valdui Lacko. Nors po visų aštuonių atrankos dalyvių pasirodymų Lietuvos komisijos vertinimai nepradžiugino Valdo ir jo gerbėjų, nes rusniškiui tebuvo skirti vos 3 taškai (paskutinė, 8-oji vieta), tačiau kova tuo nesibaigė.

Visas abejones ir pavojų, kad teks atsisveikinti su konkursu, Valdui išsklaidė televizijos žiūrovų ir užsienio atlikėjų „mirtinas smūgis“ nacionalinės komisijos įvertinimui – jie pakėlė Valdą iš paskutinės į 4-ąją vietą ir atvėrė galimybes toliau siekti kelialapio į „Euroviziją“.

Palaikymas – kaip dopingas

Už Valdą balsavo net 945 žiūrovai (už tuos balsus skirti 8 balai – III vieta), o užsienio muzikos industrijos profesionalai – vokiečių grupės „Fools Garden“ vokalistas Peteris Freudenthaleris, britų atlikėja Syron ir dar vienos vokiečių grupės „De Phazz“ narys Karlas Friersonas – rusniškiui negailėjo liaupsių ir jam skyrė net 10 balų (II vieta).

Po šių vertinimų Valdas su daina „Stay Tonight“ atsidūrė antroje vietoje po scenos liūtės Rūtos Ščiogolevaitės, o pridėjus ir nacionalinės komisijos balus, rusniškis tvirtai įsitaisė IV vietoje.

Valdas „Šilutės naujienoms“ linksmai atviravo, kad pats dar nesuvokia, jog tikrai pateko į antrąjį „Eurovizijos“ turą, tačiau toks užsienio atlikėjų ir televizijos žiūrovų įvertinimas – tarsi dopingas, didžiule jėga stumiantis į priekį.

Dainai reikia ne cirko, o dvasios

Paskutinėje „Eurovizijos“ dainų atrankoje Lietuvos komisijos nariai: „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, LRT OPUS radijo programos vadovas Darius Užkuraitis, operos solistė Nomeda Kazlaus ir praėjusių metų Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Vaidas Baumila po V.Lacko pasirodymo pažėrė nemažai kritikos ir pastabų.

Anot N.Kazlaus, daina „Stay Tonight“ – labai kalėdinė ir jos yra per mažai „Eurovizijai“. Komisijos narė pasigedo individualumo, išraiškos.

D.Užkuraičio nuomone, Valdo pasirodymas – gerai išmoktos „Eurovizijos“ pamokos. „Vargu, ar būtų balsuojama už dainą, kuri girdima pirmą kartą, o atrodo, kad šimtąjį. Kita vertus, tai – pavyzdys, kaip turėtų būti kuriamas „Eurovizijos“ standartas“, – sakė jis.

„Šilutės naujienos“ paklausė Valdo, ar jis dabar, kai jau turi kelialapį kovoti antrajame ture, ketina atsižvelgti į Lietuvos komisijos pastabas, galbūt rengiasi su daina pateikti kokių nors šou elementų. Valdas mano, kad kiekviena daina, jos prigimtis, diktuoja sceninį veiksmą, tad daryti cirkus ar vaidinimus kol kas jis neketina, nes jo daina –  apie meilę, dviejų mylinčių širdžių jausmus.

„Taip, po televizijos laidos sulaukiau siūlymų pasikviesti net iliuzionistus, bet manau, kad visa tai tik sugadintų dainos dvasią“, – sakė Valdas.

Tačiau jis prisipažino, kad minčių apie kitokį dainos pateikimą turi. Tegul tai išlieka intriga žiūrovams.

Komplimentai ir neapdairumas

Praėjusį šeštadienį, kai tiesioginiame eteryje po dalyvių pasirodymų savo vertinimus skelbė užsienio muzikos profesionalai, daugeliui šypseną sukėlė  grupės „De Phazz“ narys Karlas Friersonas, kuris Valdui pažėrė originalių komplimentų.

Komentuodamas simpatišką atlikėjo išvaizdą, Karlas prisipažino, kad jei būtų moteris, mielai nueitų su Valdu į pasimatymą.

Paklaustas, kaip reagavo į tokius žodžius, Valdas sakė, kad jis, kaip vyras, mylintis moteris, tokį komplimentą iš kito vyro, kuris irgi myli moteris, priėmė kaip didelį įvertinimą.

Šiek tiek šurmulio tarp internautų sukėlė ir filmuota „Eurovizijos“ dainos „Stay Tonight“ medžiaga socialiniame tinkle „YouTube“. Prieraše buvo nurodyta, kad dainą atlieka Vladas Macko.

Valdas sakė, kad jį nuo vaikystės lydi įvairūs vardo ir pavardės naujadarai, tad Macko versija jo labai nenustebo. Jis sulaukė neapdairių filmavimo komandos narių pažado, kad klaidos bus ištaisytos.

Dėkoja žiūrovams

„Tai, kad esu antrajame etape, – didžiulis televizijos žiūrovų nuopelnas. Noriu perduoti didžiulę padėką visiems Pamario žmonėms, kurie už mane balsavo telefonu ir skyrė savo palaikymą“, – sakė Valdas.

Rytoj LRT žiūrovų laukia trečiasis „Eurovizijos“ atrankos dalyvių aštuntukas, iš kurio dar 5 atlikėjai pateks į tolimesnę atranką.
Valdą Lacko, besikaunantį antrajame „Eurovizijos“ dainos atrankos etape, pamatysime sausio 30-ąją.