Rusniškis žygį baidare Talinas-Klaipėda baigė pėsčiomis

Po žygio, kuris simboliškai sujungė tris Baltijos šalis, D.Laukevičius jautėsi pavargęs, bet laimingas. / Vytauto Petriko (klaipeda.diena.lt) nuotr.Prieš dvi savaites iš Talino į Klaipėdą baidare išplaukęs Domantas Laukevičius Klaipėdą pasiekė pėsčiomis.

Jis ant specialių ratukų paskui save tempė ištikimiausią kelionės palydovę – baidarę.

D.Laukevičius tikėjosi, kad daugiau nei 600 kilometrų jam pavyks įveikti per dvi savaites, tačiau žygis užsitęsė viena diena ilgiau.

„Dangus pagailėjo man gero oro. Būdavo dienų, kai nuplaudavau 50 ar 70 kilometrų, tačiau pasitaikė ir tokių dienų, kai tenuplaukdavau vos 28 km. Teko net dieną ar dvi laukti krante, kad galėčiau įlipti į vandenį, buvo dienų, kai palankių sąlygų sulaukdavau tik atėjus nakčiai“, – pasakojo D.Laukevičius.

Tačiau rusniškis savo žygį įvertino gana gerai ir savo tikslą jis pasiekė.

Paskutinius maršruto 50 kilometrų jaunuolis įveikė pėsčiomis.

„10 km nuo Latvijos-Lietuvos sienos teko lipti į krantą ir eiti pėsčiomis. O tai nutiko dėl pietų ir pietvakarių vėjo, kuris pūtė į veidą. Prieš tokį vėją nepairkluosi, vėjas plėšia irklus iš rankų, tai būtų tik tuščias mosavimais irklais vienoje vietoje“, – sakė D.Laukevičius.

Planuotas 700 km ilgio žygis sutrumpėjo beveik šimtu kilometrų todėl, kad klaipėdietis kelią trumpino ties Estija plaukdamas tiesiąja, nesilaikydamas kranto linijos.

„Estijos pakrantė labai įdomi, ten daug akmenų ir salų, tačiau aš pasiilgau lietuviško pajūrio. Estijoje, už penkių kilometrų nuo kranto buvau apvirtęs, tačiau sėkmingai pavyko išsigelbėti, o juk nieko šalia nebuvo“, – sunkumus prisiminė vaikinas.

Estijos pakrantėje laviruodamas tarp salų, klaipėdietis kartais nuo kranto nutoldavo net virš 20 km.

„Išplaukiant iš Saremo salos Estijoje į Latvijos pajūrį, kurį laiką nemačiau jokio horizonto. Tačiau šiame ruože sutikau vienintelį šioje kelionėje matytą ruonį“, – prisiminė rusniškis.

Tęsdamas kelionę pėsčiomis jaunuolis netoli Karklės išvydo du negyvus ruonius, išmestus jūros į krantą.

„Nors kažin ar šis pasivaikščiojimas nebus sunkesni, nei plaukimas? Ilgas ėjimas smėliu primena apie anksčiau patirtas čiurnos traumas“ – pasakojo D.Laukevičius.

Ties Palanga sūnaus atvažiavo pasitikti tėvas Kęstutis ir mama Dainora.

„Kai mama mane išvydo po tų savaičių, pareiškė, kad iš karto sodinsis į automobilį ir vešis namo“, – juokėsi vaikinas.

KL.LT LOGO