Ryškėja Meno mokyklos įkurtuvių vieta

P9012161Per šį mėnesį Savivaldybės taryba ir administracija turi galutinai apsispręsti, kur įkurdins Meno mokyklos moksleivius, ir koks likimas Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriuje dar vis besimokančių pradinukų (jie įsikūrę buvusios Šilutės pradinės mokyklos pastate).

Abiejų mokyklų pedagogai ir tėvai jau pusmetį laužo ietis įrodinėdami savo tiesas.

Meno mokykla laikosi prieš kelerius metus pareikštos nuomonės, kad jai paskirti ir dar nebaigti renovuoti Žibų pradinės mokyklos 3-ias ir 4-as aukštai netinka Meno mokyklai. Jaunųjų menininkų ugdytojai ir tėvai pageidauja įsikurti tuštėjančioje buvusioje Šilutės pradinėje mokykloje.

Pamario pradinių klasių skyriaus pedagogai ir mokinukų tėvai nenori užleisti, kaip jie teigia, geriausios jų vaikų mokyklos.
Ryžtingesnių veiksmų dėl Meno mokyklos įkurdinimo ėmėsi Darbo frakcijos politikai – Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Darijus Pundžius bei Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Sauspreškis.

D.Pundžius komiteto posėdyje pareiškė, kad Darbo frakcija kartu su Savivaldybės administracijos atstovais daug svarstė ir diskutavo šiuo klausimu ir galiausiai apsisprendė, kad Meno mokykla turėtų būti perkelta į buvusią Šilutės pradinę mokyklą.
Pradinukai galėtų būti iškeldinti į Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kuri turi specialiai pradinukams kadaise suprojektuotą fligelį.

Pasak D.Pundžiaus, toks sprendimas labiausiai atitiktų Meno mokyklos kolektyvo lūkesčius, o pradinukų įkurtuvės M.Jankaus pagrindinėje mokykloje Savivaldybės administracijai kainuotų tik porą dešimčių tūkstančių litų – tereikės kosmetinio patalpų remonto.

Kitas pradinukų perkėlimo variantas, „darbiečių” nuomone, – į Žibų pradinės mokyklos 3 aukštą.

Identišką nuomonę Socialinių reikalų komitete paskelbė ir J.Sauspreškis.

Abiejuose komitetuose politikai diskutavo ir priėjo prie vienos išvados, kad jau būtina priimti galutinį sprendimą. O nepatenkintųjų bus bet kokiu atveju. Todėl Savivaldybės taryba ir administacija turės problemą išspręsti racionaliausiu būdu – kad būtų mažiausiai finansinių išlaidų dabar ir ateityje.