Rytinės spūstys šilutiškius verčia vėluoti į darbus

gatviu spustysŠilutė neatsilieka nuo didmiesčių, kurie rytais ir pavakarėm dūsta nuo automobilių spūsčių. Ir mūsų mieste spūstys kartais būna tokios, kad šilutiškiai į darbus pavėluoja ir apie tai redakcijai jau guodžiasi nebe pirmą kartą.

Šią problemą adresuojame Šilutės rajono policijos komisariato vadovams ir laukiame jų paaiškinimo.

Įstrigo net keliasdešimčiai minučių

Iki šiol girdėdavome tik pavienius skaitytojų paburnojimus vis automobilių kamščių miesto gatvėse piko valandomis, o praėjęs ketvirtadienis ištampė kur kas didesnės žmonių grupės nervus. Tai nutiko, kelių šilutiškių liudijimu, artėjant 8 valandai ryto Taikos gatvėje, prie pat šviesoforo.

Netoli nuo šviesoforo yra įvažiavimas iš Taikos gatvės į prekybos centro „Iki“ kiemą, kur, kaip žinia, nuolat atvažiuoja prekes atvežantys sunkiasvoriai. Tą rytą redakcijai skambinę vairuotojai guodėsi, jog čia susidarė toks kamštis, kad jie įstrigo ne kelioms, bet keliasdešimčiai minučių. Priežastis buvo dvi vienu metu atvažiavusios prekių tiekėjų mašinos. Vienas didžiulis vilkikas iš Taikos gatvės buvo įsukęs į „Iki“ prekybos centro kiemą ir ten krovė prekes, o kitas vilkikas, laukdamas, kol atsilaisvins kiemas, stovėjo tiesiog Taikos gatvėje. Todėl kiti automobiliai nebegalėjo iš Lietuvininkų gatvės įvažiuoti į Taikos gatvę. Susidarė kamščiai ne tik Taikos gatvėje, bet ir Lietuvininkų gatvėje, ties šviesoforu, ir vidiniame parduotuvės kieme.

Į darbą pavėlavusių savo darbuotojų skundus mums išsakė ir įmonių vadovai, kurių darbuotojai spūstį nurodė kaip vėlavimo į darbą priežastį.

Pikčiausia, anot visų pašnekovų, yra tai, kad per Šilutę nežinia kodėl leidžiama važinėti tokioms „furoms“, kokių kiti miestai į centrą neįsileidžia. Aišku, jei jos važiuotų nakties metu, niekas ir nepajustų, tačiau rytinio piko valandomis…

„To jau per daug“, – visų mintis apibendrino vienas verslininkas.

Problemą pažadėjo spręsti

Šilutės policijos viršininką laikinai pavaduojantis Alvydas Balandis yra nuolatinis rajono Eismo saugumo komisijos narys, kartu su kitais komisijos nariais sprendžiantis visas eismo saugumo problemas rajone.

A.Balandis sako, jog Kelių eismo taisyklėse visas prekes į parduotuves atvežantis transportas – smulkus ir stambus – apibūdinamas vienodai – aptarnaujantis transportas. O tai reiškia, kad nei dydis, nei svoris nėra apibrėžtas. Taigi atvežti prekes į prekybos centrus gali ir 10, ir 20 tonų sveriantys sunkiasvoriai, ir niekas negali jiems to uždrausti.

Tačiau „Šilutės naujienų“ skaitytojai tikriausiai pamena, kad prieš kelerius metus panašaus pobūdžio nepasitenkinimą išsakė prie kito prekybos centro gyvenantys žmonės, kuriems sunkiasvoriai taip pat buvo gerokai įsipykę. Ir pasiekė, kad prekių tiekėjai į tą prekybos centrą nevažiuotų su priekabomis, kad jas paliktų atokesnėse vietose, nesisukinėtų miesto centre.

Dabar tokių laikinai pastatytų priekabų matome ir senojo Turgaus aikštėje, ir Geležinkelio gatvėje, ir kitur.

Vadinasi susikalbėti galima? Ir pareigūnas A.Balandis sutinka, kad galima. Anot jo, galima tartis, kad ir IKI prekybos centro vadovai prekių tiekėjų paprašytų jas atvežti arba kitu metu, arba mažesnėmis mašinomis.

A.Balandis mano, kad bet kurioje miesto vietoje susidarius panašioms situacijoms vairuotojai turėtų skambinti Bendruoju pagalbos telefonu, ir iškviesti policijos pareigūnai padėtų sureguliuoti eismą.

Jis pažadėjo, kad išsamiau pasidomės šia problema ir apie jos sprendimo būdus tarsis su Eismo saugumo komisijos nariais bei su minėtos parduotuvės vadovais.