Rytoj Šilutėje skambės Gatvės muzikos diena

gatves muzikos_dienaGegužės 20 dieną jau 11-ąjį kartą Vilnių ir 35-is Lietuvos miestus apjuos Gatvės muzikos diena – GMD.

Šilutėje GMD organizuojantis Vygantas Stoškus sako, kad šiemetinė naujovė – Šilutės meno mokyklos muzikantų pasirodymas atskiroje scenoje, prie Meno mokyklos.

„Norime, kad gatvės kultūra nebebūtų įvardijama kaip niekuo nesidominčio ir „prarasto“ jaunimo terpe. GMD sako, kad tai gali būti kuriama ir kultūringa, pasižyminti visapusiškumu viešoji erdvė. Gatvės kultūra nebūtinai maištaujanti ir niokojanti, bet kurianti, praturtinanti miestą. Norime, kad tai būtų savirealizacijos, įkvėpimo, paieškų bei atradimo sfera. GMD kasmet kviečia vis daugiau gatvės kultūros atstovų“, – skelbia GMD idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas.

Šilutiškiai į GMD judėjimą įsiliejo nuo pat pirmųjų šios iniciatyvos metų. Ne veltui pats A.Mamontovas, koncertuodamas Šilutėje, džiaugėsi mūsų krašto muzikantų aktyvumu ir, muzikantų džiaugsmui, pasakė įsimintiną frazę: „Jei Šilutėje neliktų potvynių, liktų Gatvės muzikos diena“.

Tad rytoj Šilutėje 11-ąjį kartą gatvėse skambės įvairi muzika. Scenojeprie mažojo prekybos centro IKI (Lietuvininkų gatvėje, prie šviesoforo) gros paties V.Stoškaus vadovaujami muzikantai. Scenoje prie Meno mokyklos išgirsite įvairių akustinių muzikos instrumentų melodijas. Prie miesto skambesio prisidės ir didžėjaus Lino Vaitkaus suburti entuziastai.

Organizatoriai kviečia visus muzikuojančius žmones – jaunus ir suaugusius – muzikos garsais kurti šventinę nuotaiką įvairiuose Šilutės kampeliuose.