Š.Laužikas – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos akiratyje

©silutesnaujienos.ltDarbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius ir jo vadovaujami rajono Tarybos Darbo frakcijos nariai Darijus Pundžius, Darius Soščeka ir Povilas Tunaitis ištesėjo pažadą perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nagrinėti baigusio kadenciją Savivaldybės administracijos direktoriaus, dabar opozicijos lyderio Šarūno Laužiko poelgius.

S.Stankevičius paskelbė, kad turi įrodymų, jog dirbdamas Savivaldybės administracijos direktoriumi Š.Laužikas galimai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, sudarydamas sutartis ir pervesdamas pinigus (apie 9000 litų) savo žmonos Beatričės Laužikienės įmonei.

Nepalankus VTEK sprendimas šiuo klausimu rajono Tarybos nariui Š.Laužikui gali užtraukti ne tik nešlovę, bet ir išstumti jį iš opozicijos lyderio posto.

Rugsėjo 13 dieną VTEK, pagal S.Stankevičiaus pranešimą, pradėjo tyrimą dėl savivaldybės Tarybos nario Š.Laužiko veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Šios komisijos sekretoriato patarėja Evelina Matulaitienė „Šilutės naujienoms“ paaiškino, kad jeigu bus nustatyta, jog Š.Laužikas pažeidė minėtą įstatymą, jam bus skirta šiuo įstatymu numatyta bausmė – 1 metus jis negalės būti skatinamas premijomis, keliamas į aukštesnes pareigas ir negalės pretenduoti į valstybės tarnybos darbo vietą.

Tai jau ne pirmas kartas, kai Š.Laužikas įsivelia į viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

Dėl Š.Laužiko pasivažinėjimo tarnybiniu transportu į vienos politinės partijos renginį VTEK praėjusių metų spalį jau buvo priėmusi jam nepalankų sprendimą – pripažino, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

Š.Laužikas šį VTEK sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, tačiau teismas sprendimą paliko galioti.

Jeigu VTEK dabar vėl pripažins, kad Š.Laužikas yra šio įstatymo pažeidėjas, be jokios abejonės, negarbė ir visai Šilutės rajono tarybos opozicijai, kurioje, be Š.Laužiko vadovaujamų Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovų, dar yra ir liberalcentristai, socialdemokratai.

Liberalcentristų frakcijos lyderis Arvydas Jakas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jau žino apie opozicijos lyderiui Š.Laužikui pareikštus kaltinimus. Anot A.Jako, opozicijos politikai artimiausiu metu rinksis išklausyti Š.Laužiko paaiškinimų. A.Jakas mano, kad jeigu VTEK sprendimas nebus vėl palankus Š.Laužikui, gali tekti svarstyti ir apie kito opozicijos lyderio rinkimą.