S. Skvernelis: rizikuojantys savo gyvybėmis žvejai turi būti baudžiami

zvejai ant ledoVidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad ant ledo lipantys ir savo gyvybėmis rizikuojantys žvejai turėtų būti baudžiami. Kad žvejai už gelbėjimą turėtų susimokėti, sutinka ir LRT RADIJO kalbintos žvejų asociacijos.

Vidaus reikalų ministras teigia, jog kiekviena savivaldybė, atsižvelgdama, į oro sąlygas, turėtų apsispręsti, kada nebegalima lipti ant ledo. Žvejai, kurie nepaisytų draudimo, būtų baudžiami.

Šiuo metu nesilaikantiems draudimo Kuršių mariose žvejoti ant ledo gresia įspėjimas arba bauda nuo 7 iki 75 eurų, be to, numatytas ir žvejybos įrankių konfiskavimas. Kiek galėtų siekti naujosios baudos S. Skvernelis neatskleidžia, tačiau teigia, kad jos turėtų būti atgrasančios.

„Kada žmonės, nepaisant šito draudimo rizikuos, tai bus vienareikšmiškai išgelbėti, bet išgelbėjus teks surašinėti administracinius protokolus“, – sakė S. Skvernelis.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Valdemaras Zakaras teigia, kad žvejai ant ledo lipa suprasdami, jog rizikuoja, todėl gelbėjimo atveju turėtų mokėti baudą, kuri padengtų valstybės prarastas gelbėjimo išlaidas.

Savaitgalį nuo aižėjančio Kuršių marių ledo buvo išgelbėti 79 asmenys. Nepaisant to, dalis žvejų vis tiek rizikavo ir iš naujo lipo ant ledo.

 

LRT.lt straipsnis „S. Skvernelis: rizikuojantys savo gyvybėmis žvejai turi būti baudžiami“.