S.Stankevičius pasirūpino A.Balčyčio atlyginimu

ATLYGINIMAS VICEKontrolės komitete Darbo partijos (leiboristų) Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius pareiškė, kad iki šiol visuomeniniais pagrindais dirbančiam mero pavaduotojui A.Balčyčiui reikia mokėti atlyginimą. Jis mato, kad A.Balčytis Savivaldybėje dirba kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro, todėl negerai, kad už darbą negauna atlygio.

„Šilutės naujienų“ paklaustas apie visuomeniniais pagrindais dirbančio antrojo vicemero Šarūno Laužiko veiklą, S.Stankevičius teigė nepastebėjęs pastarojo darbų Savivaldybėje. „Darbiečių“ lyderio nuomone, Š.Laužikas Savivaldybėje pasirodo tik tuomet, kai privalu eiti į Tarybos ar komitetų posėdžius, todėl jis atlyginimo už vicemero pareigas nėra nusipelnęs.

S.Stankevičius paprašė, kad Savivaldybės administracija jo vardu parengtų sprendimo projektą dėl vicemero A.Balčyčio atlyginimo svarstyti rajono Tarybai. Kontrolės komiteto nariai S.Stankevičiaus pasiūlymą  sutiko santūriai – nei prieštaravo, nei akivaizdžiai pritarė. Politikai tik stebėjosi, kad pasiūlymą mokėti atlyginimą vicemerui pateikė vienas iš opozicijos lyderių.

Kontrolės komitetui priklausantis A.Balčytis dėl jam siūlomo atlyginimo neprieštaravo. Kai S.Stankevičius argumentavo savo iniciatyvą, A.Balčytis, tarsi kuklindamasis, muistėsi, gėrė vandenį.

Kitas Kontrolės komiteto narys Š.Laužikas nekėlė pavydo scenų ir nesiaiškino, kodėl atlygio nusipelnė tik vienas iš vicemerų.

Komiteto narys Arvydas Jakas tik pastebėjo, kad S.Stankevičius sprendimo projektą turėtų parengti pats, o ne užkrauti šį darbą Savivaldybės administracijai.

Opozicijos lyderis Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad S.Stankevičius dėl vicemero A.Balčyčio visuomeninių pareigų pakeitimo į apmokamas pareigas su opozicijos politikais nesitarė. V.Pozingio nuomone, tai skubotas siūlymas, juolab kad šiemet rajono biudžete tokios išlaidos nesuplanuotos. Be to, Savivaldybės administracija ir dabar nesugeba laiku atsiskaityti su darbuotojais – dėl biudžeto lėšų trūkumo vėluoja mokėti atlyginimus ir atostoginius.

A.Balčytis „Šilutės naujienoms“ pripažino, kad neprieštarautų už mero pavaduotojo darbą gauti atlyginimą. Jis ketina visą vicemero algą skirti Šilutei gražinti – norėtų mieste pastatytid ar vieną ar dvi skulptūras. „Šilutė turi būti graži“, – sakė A.Balčytis.

Preliminariais skaičiavimais, už mero pavaduotojo pareigas A.Balčyčiui turėtų būti mokamas apie 5000 litų mėnesinis atlyginimas.