Salačiai taškosi Nemuno deltos upėse

 SALTIS 1Jau kelios dienos Rusnės salos pakrantės prie Atmatos, Skirvytės ir Pakalnės upių apgultos žvejų mėgėjų.

Žvejai su spiningais mėto dirbtinius masalus, panašius į aukšles, ir skubiai bemaž vandens paviršiumi traukia atgal. Taip jie žvejoja salačius – grakštaus kūno, tvirtas žuvis, primenančias šapalus. Salačio nugara – melsvai pilka, šonai – pilkšvai sidabrinės spalvos. Vidutinis salačių ilgis (neskaitant uodeginio peleko) – 40-60 cm, svoris – 1-4 kg.

UAB „Statyk pats“ direktorius Dževaldas Žemaitaitis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad tokio laiko, kai taip suaktyvėtų salačiai, jis laukė bemaž dvejus metus. Salačių žvejyba – labai įdomi, todėl kai sužinojo, kad Rusnės salos upėse ėmė kibti šios žuvys, visus vakaro darbus atidėjo ir išskubėjo į retą žvejybą.SALTIS 2

Kad salačiai dabar aktyviai maitinasi, sunku nepastebėti: šios žuvys upėje net pliaukši, ir pulkai smulkių žuvelių neria į įvairias puses.

Patyrę žvejai žino, kad salačiai upėse pasirodo retai. Mūsų krašte jie daugiausia gyvena Kuršių mariose ir Krokų lankos ežere. Salačiai, kaip tikri grobuonys, beveik visuomet gyvena pavieniui ir tik neršto metu bei prieš žiemą pasimaitinti renkasi nedidelėmis grupėmis ir užplaukia į upes.

Žvejai svarsto, kad salačius į Rusnės upes suviliojo dėl lietaus pakilę vandenys, kurie atnešė daugiau maisto.

Vien Dž.Žemaitaitis per valandėlę ištraukė net keturis salačius, kuriuos tuoj pat paleido atgal į upę. Tegu auga toliau. Jis sakė, jeigu pagaus šiek tiek didesnį, vieną tikrai parsiveš namo kepsniui. O dabar pakanka ir fotografijos.