Šalia atnaujinto Degučių tvenkinio – tvarkinga poilsio vieta

deguciu tvenkinys vaikaiŠi vasara – jau žymiai linksmesnė Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojams, kurie jau porą metų gedėjo 2013 metų vasarą nusekusio savojo tvenkinio. Šiemet degutiškiai sujudo, ėmėsi iniciatyvos ir šalia tvenkinio, kuriame jau tyvuliuoja vanduo, įkūrė paplūdimį. Tad dabar ir patys, ir kaimynus pasikvietę, gali mėgautis maudynėmis ir laisvalaikiu tvarkingoje vietoje.

Prieš 2 metus Degučių vardas nuskambėjo per visą Lietuvą, kai įvykus avarijai iš tvenkinio ištekėjo visas vanduo.
Sutvarkyti tvenkinį pavyko per metus, ir pernai rugpjūčio 2-ąją, kuomet degutiškiai rinkosi į savo kaimo šventę, jame jau kaupėsi vanduo. O jo pasiilgę mažieji pirmieji lipo į tuomet dar nepilną tvenkinį. „Suaugusiesiems nepavyko jų sulaikyti, taip vaikai buvo pasiilgę maudynių“, – sakė Degučių bendruomenės pirmininkė Irena Vismantienė.

Tuomet dar problema liko tvenkinio aplinka, kol šiemet iniciatyvos ėmėsi vietos jaunimo klubas „Jaunatis“, vienijantis daugiau nei 10 jaunų žmonių. Tuomet vasaros pradžioje tvenkinio pakrantėje prasidėjo darbai. Dirbo visi – ir jauni, ir vyresni, neskaičiuodami valandų, naudodami savą techniką: vežė smėlį, rengė tinklinio aikštelę. O seniūnija vėliau iš bendruomenių veiklai skirtų pinigų dar ir suoliukus poilsiautojų pamėgtoje vietoje pastatė bei persirengimo kabiną įrengė.

„Dabar tai – visų mūsų pamėgta poilsio vieta, gaila tik, kad orai šiemet neleidžia maudytis“, – visų degutiškių nuomonę išsakė bendruomenės pirmininkė.

Beje, šiemet Degučių apylinkės žmonės į savo šventę vėl rinksis rugpjūčio 2-ąją.