Šalia Juknaičių, Usėnų ir Katyčių jau sukasi vienas galingiausių vėjo jėgainių parkas

vejo jegaines perkirpo juostaPo kiek ilgiau nei metus užtrukusių statybų Juknaičių, Usėnų ir Katyčių seniūnijų teritorijose atidarytas vienas moderniausių vėjo jėgainių parkas. Šis 60 megabaitų galios Šilutės vėjo jėgainių parkas per metus šalyje savo elektros gamyba padidins iš vėjo pagaminamos elektros kiekį maždaug 30-40 proc., nes vėjo jėgainės yra naujos technologijų kartos – turi ilgesnius sparnus, aukštesnius bokštus.

Į šio parko atidarymą Stremenių kaime (Usėnų sen.) praėjusį trečiadienį rinkosi vėjo jėgainių projekto įgyvendintojai, sumanytojai, aplinkinių seniūnijų atstovai, svečiai.

Itin modernus ir galingas

Daugiau kaip 100 milijonų eurų kainavęs Šilutės vėjo jėgainių parkas – išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalių regione, o Šilutės rajone yra vienos geriausių gamtinių sąlygų vėjo energetikai vystyti.

Iš viso parke pastatytos 24 vėjo jėgainės, kurių kiekvienos galia siekia 2,5 MW. Jėgainių aukštis – 110 m, o sparnų ilgis – net 60 metrų. Taigi visas vienos vėjo jėgainės sukimosi diametras siekia net 120 m.

Kad vėjo jėgainių veikla vyktų sklandžiai, parką prižiūrės „4 Energia“ – tarptautinės energetikos kompanijos „Nelja Energia“ padalinys Lietuvoje.

Kokia nauda rajono gyventojams?vejo jegaines juknaiciu seniunijos1

Parką pristatęs „4 Energia“ ir UAB „Šilutės vėjo projektai“ vadovas Tadas Navickas sakė, kad šių vėjo jėgainių atsiradimo procesas užtruko net 8 metus. „Dirbome sunkiai, nes projektas buvo didelis ir sudėtingas“, – sakė T.Navickas, dėkodamas Šilutės rajono savivaldybės administracijai, Lietuvos energetikos ministerijai, rangovams, vietiniams žmonėms, su kuriais pavyko atrasti bendrą kalbą ir laukuose nutiesti net 20 km kelių.

Anot T.Navicko, nuo šiol 20 metų su Šilutės rajono savivaldybe tęsis specialūs santykiai – šis vėjo jėgainių parkas kasmet skirs apie 60-70 tūkstančių eurų įvairiems projektams, skirtiems aplinkinėse vietovėse gyvenančių žmonių gerovės pagerinimui.

Sveikino ir svečiai, ir vietiniai

Pasveikinti statytojų Šilutės vėjo jėgainių parko atidarymo proga atvykęs energetikos viceministras Vidmantas Macevičius sakė, kad šie metai energetikos bendruomenei yra labai reikšmingi, nes šalyje toks parkas  jau yra trečiasis.

„Šis projektas yra įspūdingas ne tik pačia naujausia technologija, bet ir atnešė nemažai praktikos rangovams ir užsakovams bei pačiai Energetikos ministerijai, kuri pamatė, kokius teisės aktus dar reikia tobulinti“, – sakė V.Macevičius. Jis linkėjo pastovaus ir stabilaus vėjo ir kad išrinkto naujojo Seimo politiniai sprendimai būtų pagrįsti ekonomine logika, aplinkosauginiais reikalavimais, o ne ambicijomis.

vejo jegaines viduje savivaldybeRenginyje dalyvavęs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis taip pat sveikino vėjo jėgainių investuotojus ir statytojus. „Ši diena – šventė ir savivaldybei, nes tai yra vienas didžiausių vėjo jėgainių parkų rajone“, – sakė V.Laurinaitis. Jis įteikė Savivaldybės administracijos sveikinimą ir Šilutės krašto ženklą – žuvį – „4 Energia“ bei „Šilutės vėjo projektai“ vadovui T.Navickui.

Projekto įgyvendintojus sveikino ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys bei bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. A.Gaubys pripažino, kad šaunu, jog energetikoje vis mažiau reikės naudoti žalingas gyvybei medžiagas ir elektros energijos rajone bus galima pasigaminti iš vėjo.

Iškilmingas renginys, kuriame viešėjo tarptautinės energetikos kompanijos „Nelja Energia“ atstovai iš kitų Europos šalių ir net JAV, buvo vainikuotas Jurgio Didžiulio koncertu. Renginio dalyviai buvo vaišinami prabangiais valgiais bei gėrimais ir pakviesti užeiti į vienos iš 24 vėjo jėgainių turbinos vidų apsižvalgyti, kaip sumontuota moderni įranga. Tiesa, šalia renginio aikštės arčiausiai stovėjusi vėjo jėgainė dar nebuvo paleista.