Šalies olimpiadoje – trys šilutiškiai

Programavimo oilimpiadaTrys rajoninės informatikos olimpiados nugalėtojai – Benas Ranauskas iš Pirmosios gimnazijos bei Benas Taroza ir Justinas Ruslys iš Vydūno gimnazijos Šilutės garbę gins respublikiniame ture, kuris įvyks vasario 4 dieną.

Geriausiai rajoniniame ture pasirodžiusio B. Ranausko mokytojas Alvydas Ežerinskis pasakojo, kad Lietuvos mokinių informatikos olimpiada vyksta kartą metuose. Yra trys turai – mokyklinis, rajoninis arba miestų ir respublikinis.

Šiemet Šilutės rajoniniame ture dalyvavo 10 vaikų iš Vydūno, Pirmosios ir Vainuto gimnazijų. Rajoninė olimpiada truko keturias valandas. Jos dalyviai turėjo išspręsti tris programavimo uždavinius, vertinamus taškais. Mokinių atliktas užduotis tikrino speciali kompiuterinė programa, o nugalėtojus, atsižvelgiant į rezultatus, išrinko komisija. Trečiasis – šalies olimpiados turas truks penkias valandas.

A. Ežerinskis visiems trims šilutiškiams, kurie dalyvaus respublikiniame ture, linki sėkmės ir primena, kad dalyvavimas olimpiadoje yra puiki proga pagilinti savo informatikos žinias, pasiruošti egzaminams.

Mokytojas atkreipė dėmesį, kad šiemet rajoninėje olimpiadoje dalyvavo tik trys rajono gimnazijos. Ankstesniais metais dalyvaudavo mokiniai iš Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio.

„Nebuvo dalyvių iš kaimiškų vietovių, galbūt reikėtų daugiau dėmesio šiai sričiai, nes programuotojas – labai reikalinga ateities specialybė“, – sakė informacinių technologijų mokytojas.

B. Ranauskas rajono programavimo olimpiadose dalyvauja nuo antros gimnazijos klasės. Jis planuoja rinktis programavimo studijas Kaune.