Šalies ugniagesiams – 20 naujų cisternų, šilutiškiams tokia klius tik rudenį

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) perduota 20 naujų automobilių cisternų. PAGD duomenimis, pernai kovą pasirašyta pirkimo sutartis dėl 58 automobilinių cisternų, todėl dar 38 automobiliai ugniagesius pasieks rudenį.

Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) naują cisterną gaus tik antrojo dalijimo metu, rugsėjo mėnesį.

Skirs visiems padaliniams

„Kiekvienas padalinys gaus po naują automobilį. Naujai įsteigti padaliniai šiame etape dar jų negauna, bet iki naujų metų gaus ir jie. Tai pagerins reagavimo laikus ir atnaujins autoparką. Jis, sąlyginai, nėra blogas, bet, lyginant su Europos ar Lenkijos parkais, norėtųsi išlaikyti tokius atnaujinimo tempus“, – PAGD direktoriaus Sauliaus Greičiaus žodžius cituoja Elta.

S. Greičiaus teigimu, šiuo metu ugniagesiams darbo priemonių pakanka, tačiau vis dar trūksta autokopėčių. „Kopėčias turėti – vienas klausimas. Dar reikia prie daugiabučių privažiuoti, todėl kviečiu gyventojus ir pačius skirti dėmesio savo saugumui. Jei yra užstatomos vietos, skirtos tarnybiniams automobiliams privažiuoti, yra prarandamos auksinės minutės“, – teigia PAGD vadas.

Pranešama, kad transportas dalijamas toms PGT, kur labiausiai reikia, atsižvelgiant, kur sudėtingiausia situacija ir didžiausias poreikis.

Šilutės PGT viršininką pavaduojantis Rimantas Mačijauskas „Šilutės naujienoms” sakė, jog 4 naujos cisternos liepos 19 d. pasiekė Klaipėdos PG valdybą, jos bus padalintos apskrities tarnyboms. Tačiau mūsų miesto ugniagesiams skirta cisterna bus skirta antrojo dalijimo metu ir parvažiuos tik rugsėjį.

Šilutės PGT vyrai džiaugiasi, kad galės dirbti su modernia įranga. Šiuo metu Šilutės PGT turi dvi autocisternas, pagamintas 2016 ir 2006 metais.

Kaina viršija 200 tūkstančių

Naujųjų cisternų kabinose gali vykti po 6 ugniagesius. Jose įrengti tvirtinimai suslėgtojo oro kvėpavimo aparatams, kuriuos turės ne tik visi ugniagesiai gelbėtojai, bet ir vienas keleivis. Yra ir autonominiai šildymo agregatai, kabinų išorėje – žibintai namų numerių paieškai. Cisternos turi vidinį LED kabinos apšvietimą, skaitmeninius automobilinius radijo ryšio terminalus, monitorius, kurie rodo automobilio gale sumontuotos vaizdo kameros transliuojamą vaizdą, kai įjungiama atbulinės eigos pavara.

Cisternose sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti 7 tonų priekabą, ant stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina kopėčių nuėmimą. Vandens cisternos pagamintos iš korozijai atsparių medžiagų, jų talpa – 3000 litrų. Cisternose įrengtos komunikacijos vandens cisternos pildymui tiesiogiai nuo hidrantų ir per automobilio gaisrinį siurblį, papildoma apšvietimo įranga – teleskopinis stiebas, elektrinė automobilinė gervė, lafetinis, ant stogo montuojamas švirkštas, kurio maksimalus našumas – 3000 l/min.

Vieno tokio automobilio kaina – 202 058 Eur.