Šalies ugniagesiams – 75 nauji termovizoriai, vienas teks ir Šilutei

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) praneša, kad šiemet įsigijo 75 termovizorius, jais bus aprūpintos visos šalies priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir tarnybų komandos. Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba iki šiol turėjo 1 tokį prietaisą, iš naujosios partijos šilutiškiams skirtas dar vienas.

Mato ir židinius, ir žmones

Žinią apie naująją įrangą Lietuvos PAGD išplatino praėjusią savaitę. Pranešama, kad naujieji termovizoriai „FLIR K65“ jau paskirstyti priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms.

Ugniagesiai termovizorių paprastai vežasi į kiekvieną gaisrą, šie prietaisai rodo temperatūrų skirtumus, todėl su jais lengviau pastebėti, ar degančiame pastate yra žmonių. Termovizoriai taip pat padeda nustatyti gaisro židinį: kai nėra atviros ugnies, o dūmai iš kažkur sklinda, termovizoriumi tikrinant sienas ar vietas prie kaminų lengviau aptinkamas gaisro židinys.

Pasak departamento pranešimo, per gaisrą didelėse patalpose, tvyrant dūmams, ugniagesiams neretai tekdavo ieškoti ugnies židinio ir aklai pilti vandenį. Naudojant termovizorius, tokie židiniai greičiau pamatomi, todėl kur kas greičiau galima ir nuslopinti ugnį.

Be to, termovizorius padeda ieškoti ir gaisre esančių nukentėjusiųjų, pavyzdžiui, vaikų, kurie, išsigandę ugnies ir dūmų, kur nors pasislepia. Šie prietaisai praverčia ir kilus gaisrui dūmtraukiuose, nes jais galima stebėti kamino ar degių konstrukcijų įkaitimo laipsnį.

Vilniaus ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gavo po 18 šių prietaisų, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, kuriai priklauso ir Šilutės PGT – 14, Panevėžio regiono ugniagesiai 12, o Šiaulių regiono – 11 termovizorių. Pranešama, kad dar po vieną termovizorių naudos Ugniagesių gelbėtojų mokykla ir Elektrėnų PGT.

Šilutiškiai dabar turės du

Šilutės PGT viršininką pavaduojantis Rimantas Macijauskas sakė, kad mūsų miesto ugniagesiai gelbėtojai iki šiol turėjo vieną tokį prietaisą, jį gavo maždaug prieš metus. Jį naudoti teko jau ne kartą. „Tikrai geriau termovizoriumi pastebime gaisro židinį ten, kur plika akimis jo nesimato“, – sakė specialistas.

Tiesa, naujasis prietaisas šilutiškių dar nepasiekė, į Šilutę jis turėtų būti atgabentas jau šią savaitę.
Pirminiais duomenimis, šiemet Lietuvoje kilo 7,4 tūkst. gaisrų, juose žuvo 44 žmonės. Šilutės rajone iš viso jau buvo 112 gaisrų, žuvusių juose nėra, traumuoti 5 žmonės.