Šaligatviais nevažinės net neįgalieji, o perėjų ties kiekvienomis durimis nebus

eismas cintjoniskiuVažiuoti automobiliu šaligatviais negalima niekam ir niekada, tai – išskirtinai pėsčiųjų zona. Taip konstatavo rajono Eismo saugumo komisija, kuriai teko nagrinėti garbaus amžiaus šilutiškės prašymą.

Moteris norėjo gauti leidimą automobiliu iš daugiabučio namo kiemo į gatvę išvažiuoti šaligatviu.

Dar vienas „veto“ ištartas „Šilutės baldų“ įmonės vadovams, kurie prašė pažymėti dar vieną pėsčiųjų perėją Dariaus ir Girėno gatvėje, ties pagrindiniu įėjimu į šios įmonės teritoriją.  

Šaligatviai skirti tik pėstiesiems

Pensininkė Kazė – ilgametė šilutiškė, gyvenanti viename iš Cintjoniškių gatvės daugiabučių. Prie šio namo jau keleri metai naujomis trinkelėmis išklotas kiemas, kuriame Kazei leista šalia laiptinės rezervuoti stovėjimo vietą jos automobiliui. Moteris turi negalią, tad Eismo saugumo komisijos nariai tuomet neprieštaravo tokiam jos prašymui.

Dabar komisijos nariams moteris teigia, kad jai yra pernelyg sudėtinga atbulomis išvairuoti savo mašiną iš daugiabučio kiemo, kuris visada pilnas automobilių. Todėl ji norėtų iš kiemo į gatvę išvažiuoti pėsčiųjų taku. Anot moters, tas kiemas yra lyg ilgas tunelis, kuriuo važiuodama atbulomis ji baiminasi kliudyti kitas mašinas.eismas dariaus_ir_gireno_g

Remigijaus Rimkaus vadovaujamos Eismo saugumo komisijos nariai  pastebėjo, jog tokia baimė pirmiausia byloja apie vairuotojos gebėjimo ir galėjimo vairuoti problemas. Atsakydami į šilutiškės prašymą, komisijos nariai šįkart buvo kaip niekad vieningi: leidimas važiuoti pėsčiųjų taku ne tik prieštarautų Kelių eismo taisyklėms, bet ir būtų nesaugu suaugusiems pėstiesiems bei vaikams, vaikštantiems tuo taku.

Komisija Kazę informavo, jog padėti jai galėtų nebent išduodama leidimą vietą jos automobiliui rezervuoti kitoje kiemo pusėje.

Dar vienos perėjos nebus

AB „Šilutės baldai“ administracija prašė Eismo saugumo komisijos leisti Dariaus ir Girėno gatvėje įrengti dar vieną pėsčiųjų perėją.

Anot įmonės vadovų, kasdien rytais į darbą šioje įmonėje ateina daugiau kaip 250 žmonių, didelė jų dalis – pro centrinį administracinio pastato įėjimą, esantį Dariaus ir Girėno g. 7. Žmonėms tenka kirsti gatvę, kurioje tuo metu yra intensyvus judėjimas, ir tai yra nesaugu. 

Komisijos nariai priminė, kad šioje gatvės dalyje yra dvi pėsčiųjų perėjos, viena nuo kitos nenutolusios per 300 metrų. Todėl įrengus dar vieną perėją, atstumai tarp jų būtų pernelyg maži.

Be to, tokį prašymą įmonė privalėjo pateikti kur kas anksčiau, kuomet  buvo rengiamas šios gatvės rekonstrukcijos projektas. Tuomet projekto ekspertizę atliekantys specialistai galbūt šį klausimą būtų sprendę kaip nors kitaip. Tačiau paskelbus viešą projekto svarstymą nebuvo sulaukta jokių šilutiškių siūlymų.