Šaligatvių naudojimo ypatumai Šilutėje

misko gatves_saligatvis1„Šilutės naujienoms“ laišką parašiusi jauna mama piktinosi situacija Šilutės Miško gatvėje. Tos gatvės 6-ojo namo gyventojai užsiželdino tokią gyvatvorę, kad palei ją praeiti šaligatviu – neįmanoma.

„Iškart už to namo yra vaikų darželis – lopšelis „Pušelė“. Į jį kas rytą ir vakarą ateina ir išeina keli šimtai vaikų.

Miško gatvės šaligatvis – jau daug metų baisios būklės, bet vis tiek juo eiti saugiau nei pačia gatve. Bet aš ir kiti tėvai, su vaikais eidami pro Miško 6-ąjį namą, dėl gyvatvorės turime nuo šaligatvio nulipti į važiuojamąją gatvės dalį. O rytais juk tiek daug mašinų pro šalį zuja! Į vaikus įsikimbu kaip replėmis, kad tik gatvėje neištrūktų iš rankų.

Daugiau kaip prieš mėnesį apie tą išsikerojusią gyvatvorę pranešiau Šilutės seniūnijai. Seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas žadėjo imtis priemonių, bet akivaizdu, kad numojo ranka… Dabar rytais vis tamsiau ir pavojingiau. O kai lyja, rytais į darželį turime eiti su skėčiais – dar sudėtingiau aplenkti tą gyvatvorę einant Miško gatve, nes matomumas – dar blogesnis. Ar galite paraginti valdžią pasirūpinti mūsų saugumu? “, – klausė šilutiškė.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė žinantis apie šią gyvatvorę. Jo nuomone, gyvatvorė dar neužėmė viso šaligatvio, todėl jos tvarkymas atidėtas iki rudens pabaigos. Šiuo metu seniūnija visas jėgas meta lapų išvežimui iš miesto. Po šių darbų imsis medžių ir gyvatvorių genėjimo.saligatvis taikos_g

Dar vienas šilutiškių signalas – iš Taikos gatvės: čia tiesiamas gyventojams „itin naudingas“ šaligatvis.

„Spėliojame, kaip tuo šaligatviu atėjus iki balkono reikės elgtis toliau – lįsti po balkonu ar minti takelį per šalia suplanuotą pievelę. „Smagiausia“ tokią kliūtį bus įveikti neįgaliems žmonėms ar tėveliams, stumiantiems vaikų vežimėlius. Nesuvokiama, kaip galima tokį šaligatvį suprojektuoti, kas palaimina tokius „super“ sprendimus ir kam ranka kyla įgyvendinti tokį absurdą. Juk visų mūsų pinigai metami į balą…“, – stebėjosi ir piktinosi Taikos gatvės daugiabučio gyventojas, atsiuntęs būsimo šaligatvio nuotrauką.

Aišku viena, dėl šios žinutės „Šilutės naujienų“ laikraštyje nei šaligatvis, nei balkonas dislokacijos vietos nepakeis. Belieka pripažinti šį objektą Šilutės absurdo muziejaus eksponatu.