Salmonelėmis užkrėstą maistą patiekusiai Šilutės kavinei – 5 tūkst. litų bauda

Maistas. / Asociatyvi Stock.XCHNG nuotr.Išnagrinėjus bylą dėl Šilutės kavinės, kuri šių metų gegužę žmonėms patiekė salmonelėmis užkrėstą maistą, kavinei skirta 5 tūkst. litų bauda.

Šilutės Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gegužės 15 d., gavusi vartotojo pranešimą, kad po gegužės 12-13 dienomis vykusio pobūvio V.Mirauskienės įmonei priklausančioje svetainėje „Rūta“, esančioje Šilutėje, apsinuodijo jame dalyvavę žmonės, pradėjo tyrimą.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šios svetainės maisto tvarkymo patalpose maistas tik išdalijamas porcijomis. Maistas pobūviui buvo pagamintas ir atvežtas iš taip pat Šilutėje esančios V.Mirauskienės įmonės kavinės-baro „Klumpė“. Laboratorijoje ištyrus paimtus 4 pobūvyje patiektų maisto patiekalų likučių mėginius, visuose aptikta „Salmonella enteritidis“ bakterijų.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Klaipėdos teritorinio skyriaus specialistai salmoneliozės sukėlėją aptiko ištyrę iš kavinės paimtų 5 atšaldytų viščiukų broilerių krūtinėlių mėginius. Bakterijų taip pat aptikta dviejų V.Mirauskienės įmonės maisto paruošimo skyriaus darbuotojų mėginių pasėliuose.

Patikrinimo akte nurodyti ir kiti V.Mirauskienės įmonėje nustatyti pažeidimai: patikrinimo metu nebuvo rankų ir paviršių dezinfekavimo, vienkartinių rankų nusausinimo priemonių. Taip pat nustatyta, kad į pobūvį jo organizatorei leista atsinešti nežinomų gamintojų, neaiškios saugos ir kokybės, greitai gendančių maisto produktų – rūkytos žuvies ir kreminių tortų.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centras pateikė informaciją, kad ūmios salmoneliozės protrūkio metu 15 asmenų kreipėsi į Klaipėdos, Šilutės, Vilniaus ir Kauno miestų asmens sveikatos priežiūros įstaigas – 3 ligoniai buvo hospitalizuoti, kiti gydėsi ambulatoriškai. 9 ligoniams nustatytas ligos sukėlėjas „Salmonella enteritidis“.

Ūmios salmoneliozės priežastis buvo salmonelėmis užterštas nesaugus maistas. Susirgimams atsirasti įtakos turėjo asmens higienos, maisto saugos bei higienos reikalavimų pažeidimai kavinėje-bare „Klumpė“.

Nustatyta, kad V.Mirauskienės įmonė vartotojams patiekė viešojo maitinimo paslaugą ir viešojo maitinimo patiekalus, kurie neatitiko produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytų produktų saugos reikalavimų.

Bylos nagrinėjimo metu taip pat pažymėta, kad įmonė vykdė Šilutės VMVT nurodymus, pašalino tikrinimo metu nustatytus trūkumus bei gera valia atlygino vartotojams padarytą žalą.

Išnagrinėjusi bylą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Maisto įstatymo pažeidimus V.Mirauskienės įmonei skyrė 5 tūkst. litų baudą.