„Šalna“ sužavėjo vokiečius lietuvių liaudies šokiais

P6200494 graslebene prekybos centre 2Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, vadovaujamas Astos Sapetkienės, reprezentavo Šilutės kraštą Vokietijoje. Birželio viduryje šokėjai dalyvavo Graslebeno miesto šventėje, su koncertine programa pasirodė Helštate. Vokietijos senjorų šokių klubas pažadėjo kitąmet atvykti į „Šalnos“ 10 metų jubiliejų.

Švėkšniškiai draugystę su vokiečiais užmezgė prieš 7 metus ir plėtoja ją iki šiol. Vokietijoje lietuviai buvo šiltai priimti, gyveno šeimose. „Šalna“ Vokietijoje koncertavo 4 kartus, paruošė 16 šokių koncertinę programą.

Pasak vadovės A.Sapetkienės, tautiniais žemaičių ir lietuvininkų drabužiais apsirengę „Šalnos“ šokėjai atrodė labai estetiškiai ir originaliai. Lietuvaičių šokiai vokiečiams paliko didelį įspūdį, kadangi jie labai skiriasi nuo jų pačių ar kaimynų danų tautinių šokių. Vokiečiai pastebėjo, kad skirtingų Lietuvos regionų tautiniai kostiumai skiriasi tik įvairiomis detalėmis, o vokiečių skirtingų regionų tautiniai kostiumai skiriasi kardinaliai.
P6170299 su busimu meru
Švėkšniškiai koncertavo ir Graslebeno prekybos centre, buvo priimti miesto merijoje, dalyvavo ekskursijose po abu viešnagės miestus.

Šokėjai taip pat dalyvavo vakaronėje gamtoje, kur tarpkultūrinėje aplinkoje bendravo, žaidė tradicinius žaidimus. Vokiečių senjorų šokių klubo nariams – 60-75 metai, todėl jų šokiai ne tokie aktyvūs. O švėkšniškiai bičiulius mokė smagių, energingų mūsų liaudies šokių ir žaidimų. Svečiams iš Lietuvos įsiminė itin gardūs tradiciniai pyragai, kuriuos specialiai šventei iškepa moterys.

Mūsų šokėjus nustebino viešnagė vaikų ugdymo įstaigoje, nes, pasirodo, mažieji nebuvo susidūrę su jokiais liaudies žaidimais, šokiais – nei su savais vokiškais, nei – juo labiau – su kitų tautų. „Šalnos“ šokėjams teko vaikus net mokyti sustoti į ratelį, nes jie niekada to nebuvo darę. Paskui visi kartu bandė žaisti mūsų liaudies žaidimus su papliauškėjimais, patrepsėjimais. Vokiečių vaikams tokia etnopamokėlė buvo įdomi naujiena.

Kitą vasarą šokių kolektyvas „Šalna“ per Švėkšnos šventę minės savo kūrybinį dešimtmetį. Jo metu galėsime išvysti kartu šokančius mūsų ir vokiečių šokėjus.