Šalti orai laikysis visą savaitę, temperatūrai peržengus 20 laipsnių, mokiniai gali neiti į mokyklą

ziemaŠią savaitę prognozuojami šalti, žiemiški, tačiau ramūs orai. Naktimis numatomas per 20 laipsnių šaltukas, dienomis laikysis vidutinė 10-13 laipsnių temperatūra. Gausesnio sniego artimiausiomis dienomis nenumatoma.

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena: jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai.

Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai. 

Tai nustatyta švietimo ir mokslo ministro patvirtintuose 2011–2013 metų bendruosiuose ugdymo planuose. Šios dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių, vadinasi, už šias dienas nereikia atidirbti vėliau. Taip pat iš mokinių nereikalaujama pateisinimo už pamokas, praleistas dėl šalčių.

Jeigu į mokyklą atvyksta vienas ar keli mokiniai iš klasės, mokykla turi juos užimti per pamokoms skirtą laiką.   

Kai kurios savivaldybės savo „Mokesčio už vaiko išlaikymą savivaldybės ikimokyklinio švietimo įstaigose tvarkos apraše“ yra nustačiusios, kad dėl šalčio į grupes neatvykus ikimokyklinukams, už vaikų maitinimą per tas dienas tėvams nereikia mokėti.

Kaip nustato higienos norma, ikimokyklinio amžiaus vaikai ikimokyklinio ugdymo įstaigoje į lauką auklėtojų gali būti išvedami, kai oro temperatūra iki minus 12 laipsnių C ir vėjo greitis silpnas (iki 2 m/sek.), arba kai oro temperatūra minus 8 laipsniai C, o vėjo greitis vidutinis (nuo 2 iki 6 m/sek.).

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmadienį vietomis nežymiai pasnyguriuos. Temperatūra – 7-12, vietomis – iki 16 laipsnių šalčio.

Antradienio naktį atšals iki 14-15, šiauriniuose rajonuose – 19 laipsnių. Dieną bus 10-12 laipsnių šalčio.

Trečiadienio naktis bus bene šalčiausia šią savaitę: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose spaus 22, pajūryje – 16, Panevėžyje – 23 laipsnių šaltukas. Dieną šals iki 11-13 laipsnių, tik ties Baltija bus šilčiau – čia termometrai rodys 5 laipsnius žemiau nulio.

Ketvirtadienio naktį vėl vyraus 15-16 laipsnių temperatūra, žymesnių kritulių nenumatoma. Dieną sinoptikai prognozuoja 9-10 laipsnių šalčio temperatūrą.

Penktadienio orai bus panašūs kaip visą savaitę.

Savaitgalio naktimis šaltis vėl sustiprės, rytiniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose numatomas iki 21-23 laipsnių šaltis. Dieną laikysis 10-12 laipsnių temperatūra.

Snigti šią savaitę neturėtų, nebent kai kur iškris kelios snaigės. Vėjas bus nestiprus.