Sambūryje „Iš aplinkui“ puikiai šoko juknaitiškiai, švėkšniškiai ir rusniškiai

Sokiu kolektyvu konkursas Sirvintose 103 0064Širvintų kultūros centre vyko tradicinis respublikinis vyresniųjų šokių kolektyvų konkursinis sambūris „Iš aplinkui“, į kurį suvažiavo 20 šokių grupių iš visos Lietuvos. Miestelių grupėje laureatais tapo ir 1000 litų prizą laimėjo „Juknaičiai“. 

Kolektyvai buvo suskirstyti į miestelių, rajonų centrų ir miestų grupes. Miestelių grupėje dalyvavo 7 kolektyvai, mūsų rajonui atstovavo Švėkšnos „Šalna“ (vad. A.Sapetkienė), Rusnės „Rusnietis“ (vad. S.Mockuvienė) ir Juknaičių „Juknaičiai“ (vad. L.M.Černeckienė).

III vietą pasidalijo Raseinių rajono „Gynėvė“, iš Trakų rajono atvykusi „Nava“ ir Švėkšnos „Šalna“.

II vietą pasidalijo Kauno rajono kolektyvas „Džiaukis“ ir mūsų „Rusnietis“, I vieta atiteko Prienų rajono „Ringiui“.

Laureatais tapo ir 1000 litų prizą laimėjo „Juknaičiai“. Tai jau antrasis „Juknaičių“ apdovanojimas šiame sambūryje – 2012 metais juknaitiškiai taip pat laimėjo laureato prizą. „Juknaičiai“ gavo apdovanojimą ir už geriausią teminę programą – atliko savo krašto šokius.

Visos trys mūsų rajono šokių grupės į sambūrį vyko už savo lėšas.

Miestų ir rajonų centrų kategorijoje sukosi poros iš Kauno, Panevėžio, Birštono, Marijampolės, Širvintų, Prienų, Elektrėnų, Anykščių, Gargždų, Pakruojo. Šioje kategorijoje laureatais tapo Jurbarko „Nemunėlis“.

Šis konkursinis sambūris vyksta nuo 2002 m. Tai puiki galimybė parodyti save, pažiūrėti į kitus, praplėsti akiratį. Konkurso dalyviai visuomet vaišinami pietumis, organizuojama vakaronė, tad jaučiamės laukiami Širvintose. Būtų puiku, jei toks renginys būtų ir mūsų rajone.