Samsung „Galaxy Note 4” telefonai: funkcijos, pristatymo data ir kaina

Samsung-Galaxy-Note-4„Samsung Galaxy Note 4” – tai būsimas galingiausias ir didžiausias „Samsung” mobilusis telefonas. Tiesa, dėl didelių matmenų visus „Note” serijos telefonus galima vadinti ir plančetėmis. Jau kurį laiką apie ketvirtosios serijos „Note” funkcijas sklinda įvairios gandų lygio naujienos, tačiau kurios iš jų pasitvirtins?

Pagal naujausius pranešimus, „Galaxy Note 4” telefonai bus pristatyti rugsėjo 3 d. per Berlyne vyksiančią „IFA” konferenciją. Renginys bus tiesiogai transliuojamas į Pekiną ir Niujorką.

Dizainas

„Note” serijos telefonai visų pirma išsiskiria milžiniškais LCD ekranais. Spėjama, jog naujojo „Note” ekrano įstrižainė bus 5.5 arba 5.7 colio.

Remiantis ankstesnių metų tendencijomis, galima teigti, kad „Note 4” dizainas bus panašus į šių metų pradžioje pristatyto „Galaxy S5”. „Note 4” galinė dalis turės vietą širdies ritmo matuokliui, o priekyje bus ne tik jutiklinis sensorius, bet ir standartinis „namų” mygtukas. Kaip ir „Galaxy S5”, „Note 4” bus atsparus drėgmei, dulkėms ir smūgiams. Bus galima rinktis iš juodos, baltos ir dar vienos extra korpuso spalvos.

Operacinė sistema ir aplikacijos

„Galaxy Note 4” turės „Android 4.4 KitKat” operacinę sistemą su „TouchWiz” interfeisu. Ši operacinė sistema gausi smulkių, tačiau kartais reikalingų funkcijų kaip failų slėpimas, „short cut” ar naujieji kameros nustatymai.

Techniniai duomenys:

2,560×1,440-pikselių AMOLED ekranas
2.5GHz quad-core Snapdragon 805 procesorius
16-megapikselių kamera
3-megapikselių priekinė kamera
3GB RAM sparčiosios atminties
32 arba 64 GB integruotos atminties failams
Bluetooth 4.0
daugiau nei 3,000mAh baterija

Manoma, kad tokie techniniai duomenys bus pakankami rimtai konkuruoti ne tik telefonų, bet ir planšetinių kompiuterių rinkoje. 5.7 colių ekranas yra pakankamas atlikti pagrindinėms planšetinių kompiuteirų funkcijoms – naršymui internete, video peržiūroms, navigacijai.

Kainos

„Galaxy Note 4” telefonai turėtų Jungtinėse Valstijose turėtų kainuoti apie 700 dolerių. Numatoma kaina Didžiojoje Britanijoje – apie 550 svarų.

Lietuvoje naujasis „Note” pasirodys maždaug mėnesiu vėliau ir jo kaina viršys 2200 Lt. Lietuviams tokia kaina gali pasirodyti didoka, tačiau pagrindinių „Samsung” konkurentų „Apple” gaminių kainos dar aukštesnės.