„Šanchajui“ atėjo pabaiga – teritorijoje jau burzgia technika

sanchajus vercia_garazusŠilutėje pradėtas valstybinėje žemėje prieš kelis dešimtmečius pastatytų vadinamųjų „Šanchajaus“ garažų likvidavimas. Jų savininkams beliko kelios dienos išsigabenti čia dar likusį savo turtą.

Beje, to „turto“ čia yra tiek, kad apsilankyti „Šanchajuje“ kviečiami net tie, kas neturi malkų – susirinkę plačioje teritorijoje išmėtytus rąstus ir lentgalius galėtų ilgokai šildytis namus.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šilutės skyrius pirmąjį įspėjimą apie planuojamą „Šanchajaus“ garažų nukėlimą jų savininkams pateikė dar pernai pavasarį. Į susirinkimą sukviesti garažų savininkai, kurių tąkart susirinko gal pusšimtis, tuomet bandė priminti, kad ne savavališkai, o tik gavę prieš tris dešimtmečius tuometės valdžios atstovų leidimą, kūrėsi Šilutės pakraštyje, tarp Pievų ir Inkaro gatvių esančioje teritorijoje.

Tačiau žmonėms buvo paaiškinta, kad visi garažai stovi valstybinėje žemėje, nėra jokių dokumentų, įrodančių, kad jie pastatyti turint teisinį pagrindą.

Nuo pirmojo įspėjimo apie garažų griovimą praėjo jau daugiau nei metai. Per tą laiką kai kurių statinių savininkai juos išsikraustė ir nusivežė. Bet nemažai savininkų nė piršto nepajudino. Tad prieš savaitę rajono Savivaldybės tinklapyje pasirodė skelbimas, dar kartą raginantis tuos, kam brangus asmeninis turtas, išsigabenti savo garažus. Mat jų griovimo darbai jau pradėti.

Nuo praėjusios savaitės „Šanchajaus“ teritorijoje darbuojasi savivaldybės skelbtą darbų konkursą laimėjusių UAB „Šilutės polderiai“ darbininkai, jiems talkina Šilutės seniūnijos žmonės.

Savivaldybės viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus informavo, jog jau išgabentas vienas vilkikas šioje teritorijoje riogsojusių senų padangų. Jame tilpo apie 10 tonų padangų, kurios iki tol buvo sukrautos visai šalia Pievų gatvės ir piktino pravažiuojančiuosius.

R.Rimkus dar kartą ragina garažų savininkus išsivežti savo metalinius garažus iš šios teritorijos. Anot jo, konkretus terminas nenumatytas, tiesiog kuo greičiau žmonės tai padarys, tuo geriau. Mat technika dirba ir bet kurią dieną bet kurio garažo gali nebelikti.