Sandoriečių globotiniams – artėjančių švenčių džiaugsmas

sandora ateina seneliaiGausu svečių šetadienį buvo Šilutės evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ namuose – čia vyko kasmetinė Advento vakaronė seniausiems parapijos nariams.

„Tai mums kasdienybės praskaidrinimas ir didelė šventė, kurios laukiame visus metus“, – sakė tądien į „Sandoros“ namus sukantys senoliai.

Kaip ir kasmet, apie 100 savo globojamų senelių sukvietę sandoriečiai išvakarėse buvo priversti suktis it vijurkai. Nėra sandora liepiene tunaitienepaprasta prikepti pyragų ir padengti šventinius stalus tokiam kiekiui svečių, suruošti kiekvienam iš jų kvietimus ir dovanėles, parengti meninę programėlę, dalį senolių atsivežti į šventę ir parvežti namo, apgalvoti visas kitas smulkmenas.

Kaip jau įprasta, šilutiškiams talkino ilgamečiai jų draugai ir labdaringo darbo partneriai – Vokietijos Rostoko – Gelsdorfo parapijos nariai. Šiemet į Šilutę atvyko 8 žmonių delegacija ir jie geranoriškai padėjo šilutiškiams: ruošė šventę, padėjo atvežti nebepajėgiančius ateiti senolius, po rajono kaimus išvežiojo vardinius siuntinukus.

„Šilutės Sandoros“ pirmininkė Astrita Liepienė sveikino savo globotinius ir svečius artėjančių šv. Kalėdų proga ir linkėjo jiems laukiant artėjančių didžiųjų metų švenčių bent trumpam pamiršti nepriteklius ir ligas, rasti laiko vienas kitam ir širdimis skleisti šviesą, gerumą.

Sandoriečiai globoja ne tik senolius, bet ir 23 vaikus iš nepasiturinčių šeimų: rūpinasi jų maitinimu, pamokų ruoša, moko darbelių, maisto gaminimo paslapčių. Pasirūpinama ir čia kasdien ateinančių vaikų sveikata – jie nuvedami pas odontologą, apmokamos dantų gydymo išlaidos.

Bet labiausiai, pasak A.Liepienės, stengiamasi, kad vaikai pajaustų rūpestį ir artumą, kad ateitų čia ir išsikalbėti, nes dažnam iš jų to labai trūksta namuose.sandora vaises

Jaunieji globotiniai šventei irgi parengė programėlę.

A.Liepienė pasidžiaugė, kad „Sandoros“ kolektyvas, kuriame jau 14 narių, pastaruoju metu jaunėja, kad ateina dirbti išties atsakingi, bendro tikslo siekiantys, o ne darbo laiką skaičiuojantys žmonės. Jie iš širdies rūpinasi ir vaikais, ir senais žmonėmis, todėl besiskirstantys popietės dalyviai nuoširdžiai dėkojo už praskaidrintą kasdienybę ir dovanotą džiaugsmą švenčių išvakarėse.