Sąskaitų areštas atlyginimams ir pašalpoms įtakos neturės

630-credit-card-securityAr laiku bus mokami atlyginimai švietimo, globos ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojams, pašalpos socialiai remtiniems žmonėms?

Tokios neramios kalbos pasklido Šilutėje, kai UAB „Statybų valdymo sprendimai“ pateikė ieškinį Šilutės rajono apylinkės teisme ir Savivaldybės administracijos pareikalavo nedelsiant sumokėti 562 819 Lt sumą.

Jau savaitė Savivaldybės administracijos sąskaita ir jos valdomas turtas yra areštuoti. Visiems neramu, kaip su pustuštėmis kišenėmis reikės pasitikti žiemą ir šildymo sezoną.

Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis ragina nepasiduoti panikai ir aiškina, kad situacija nėra tokia kritinė, kad nukentėtų biudžetinių įstaigų darbuotojai ir pašalpas gaunantys žmonės.

R.Ambrozaitis „Šilutės naujienas“ patikino, kad iki spalio 10-osios bus atsiskaityta su pašalpas gaunančiais žmonėmis ir išmokėti atlyginimai pedagogams. Pasak R.Ambrozaičio, areštuotoje sąskaitoje, iš kurios turi būti mokamos pašalpos, šiuo metu yra 1,7 mln. litų, o teismo sulaikytoji suma siekia tik 440,8 tūkst. litų. Pašalpoms išmokėti reikia apie 1 mln. litų.

Aiškindamas situaciją apie pedagogų atlyginimus, R.Ambrozaitis minėjo, jog dar liepos mėnesį rajono savivaldybės Tarybos sprendimu buvo pasiskolinta per 1,5 mln. litų pedagogų atlyginimams mokėti. 1 mln. litų iš šios paskolos dar yra likęs kaip rezervas, kuris bus šį mėnesį panaudotas.

Pasak R.Ambrozaičio, šiuo metu vyksta derybos su UAB „Statybų valdymo sprendimai“ dėl skolos mokėjimo. Šios įmonės du vadovai yra ir rajono savivaldybės Tarybos nariai ir gerai žino Savivaldybės finansinę situaciją bei jaučia atsakomybę už susidariusią situaciją. Todėl tikimasi, kad per porą savaičių bus rastas abiem pusėms priimtinas sprendimas.