Šaškių ir šachmatų turnyrai keliauja po rajoną

1 gigantisku saskiu sachmatu turnyrai BALI VEN1Tradicinėje Gardamo bendruomenės šventėje „Kartu po pastoge“ vietos biblioteka dalyvavo kaip partneris ir pasiūlė naują įdomią pramogą – šventės dalyviai galėjo žaisti gigantiškų šaškių turnyre.

Šilutės r. savivaldybės F.Bajoraičio viešoji biblioteka gigantiškas šaškes bei šachmatus yra įsigijusi pagal projektą „Inovatyvūs pramogadieniai kartu su biblioteka“. Projektas startavo Šilutės miesto gimtadienio proga ir dabar keliauja po seniūnijų ir kaimų šventes.

Gigantiškų matmenų lenta ir didžiulės šaškės transformuoja šį klasikinį žaidimą į naują versiją, ne tik įdomią protams, bet ir keliančią žaidėjų bei žiūrovų šypsenas, susižavėjimą. Norint padaryti „ėjimą“, tenka iš tiesų prieiti ir perkelti šaškę. Galima žaisti asmeniškai arba komandomis, o tai kelia azartą ir norą nugalėti.

Gardamo šventės metu šiemet buvo įkurti bendruomenių kiemeliai, kuriuose bendruomenės nariai tarpusavyje varžėsi draugiškame šaškių turnyre. Aktyviausios buvo Pempiškės ir Ramučių kaimo bendruomenės.

Vainuto Joninių šventės metu vyko ne tik gigantiškų šaškių, bet ir šachmatų turnyras. Po įtemptų kovų nugalėjo Valdas Nausėda, kuriam buvo įteiktas F.Bajoraičio viešosios bibliotekos prizas.

Šiemet gigantiškų šaškių bei šachmatų turnyrai jau praūžė Balčiuose, Ramučiuose ir Juknaičiuose.

Vainuto filiale prieš Joninių šventę vyko dar vienas renginys – „Baltų kelias“, kurio metu surengta edukacinė popietė „Suskyniau skynimą, supyniau pynimą“, skirta Joninių vainikams pinti. Popietėje dalyvavo įvairaus amžiaus pynėjai, jaunimo klubo „Saulėtekis“ merginos ir jų vadovė Daiva Juraškienė. Mokantieji mokė nemokančius, dalijosi patirtimi. Prisiminti įvairūs Joninių papročiai, dainos, burtai, o ąžuolų vainikai Joninių šventės metu papuošė varduvininkus.