Šaudymo varžybose medžiotojus viliojo šiurpos kvapas

medziotoju saudymo_varzybos_nugaletojaiŠilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugija antrą kartą surengė didžiausią rajono medžiotojų šventę – šaudymo varžybas.

Birželio 10 dieną į netoli Armalėnų esančią privačią šaudyklą suvažiavo per 100 medžiotojų iš Šilutės ir Pagėgių savivaldybių. Savo taiklumą ir rankų stabilumą tikrino 36 medžiotojai, atstovaujantys 12-ai medžiotojų būrelių ir klubų.

„Mūsų varžybų tikslas – populiarinti medžioklinio šaudymo sportą, lavinti medžiotojų šaudymo įgūdžius, pagerbti taikliausius šaulius. Buvome padarę ilgoką pertrauką – net 12 metų. Bet dabar stengsimės varžybas rengti kasmet“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo draugijos pirmininkė Nijolė Endrikaitienė.

Varžėsi trijose rungtyse

Šaudymo varžybų komandas sudarė po 3 medžiotojus, dar 3 medžiotojai rungėsi individualiai. Medžiotojai varžėsi trijose rungtyse: šaudė į skriejančią lėkštę, šaudė graižtviniu ir lygiavamzdžiu šautuvais.medziotoju saudymo_varzybos

Sudėjus visus taškus, paaiškėjo taikliausi medžiotojai ir stipriausios komandos. Komandinėje įskaitoje geriausi buvo Švėkšnos medžiotojų būrelio nariai. Antrojoje vietoje liko Šusties medžiotojų klubas, o trečiojoje – Rusnės medžiotojų klubas.

Individualiose šaudymo rungtyse lyderiai buvo Rusnės medžiotojų klubo nariai: pirmąją vietą užėmė Virginijus Vaitkus; antrąją – Romas Gečas. Trečiąją vietą laimėjo Raimundas Kuprys, atstovaujantis Jonaičių medžiotojų klubui.

Šventės metu medžiokliai ne tik šaudė, bendravo, bet ir šiurpą ragavo. Šią tirštą medžiotojišką sriubą išvirė rusniškis verslininkas, medžiotojas ir bendruomeninės organizacijos „Rusnės sala“ pirmininkas Raimundas Plikšnys.

Anot N.Endrikaitienės, žvėrienos sriuba buvo labai skani ir visiems patiko. „Kad pajustum tą skonį, reikia paragauti“, – sakė draugijos vadovė.

Sekėsi ne visiems

„Šilutės naujienos“ kalbino kelis varžybose dalyvavusius medžiotojus.

„Mums sekėsi puikiai. Esame pakylėti“, – atviravo Kostas Rumšas iš nugalėtojų komandos – Švėkšnos medžiotojų būrelio. Anot jo, pirmąją vietą komandai lėmė taškai, pelnyti už šaudymą iš lygiavamzdžio šautuvo. Nugalėtojų švėkšniškių – Kosto, Česlovo ir Egidijaus – komanda laimėjo taurę, diplomą ir puodelį.

Ši komanda varžybose dalyvavo ir pernai, tačiau prizinių vietų nepelnė, nors ir paskutinė neliko. Šiemet prieš varžybas vyrai kartą buvo nuvažiavę pasitreniruoti. „Tiek ir užteko treniruočių. Pernai nesiruošėme, tai ne taip gerai pasirodėme“, – įspūdžiais dalijosi medžiotojas.

medziotoju saudymo_varzybos_VaitkusVisgi, anot jo, šiose varžybose daug ką lemia ne tik taiklumas, bet ir sėkmė. Jis pastebėjo, kad šiemet pro šalį prašovė net daug patirties turintys, taiklūs medžiotojai. Nemažai šaulių į taikinį pataikė tik iš antro karto.

Du prizus laimėjęs Šilutės miškų urėdijoje dirbantis Romas Gečas irgi sako, kad varžyboms daug nesiruošė, tik kartą nuvažiavo pašaudyti.

Anot R.Gečo, puiku, kad Šilutės medžiotojų ir žvejų draugija vėl kartą per metus surengia tokias varžybas, į kurias suvažiuoja daug medžiotojų. „Varžybos – puikios. Tik gaila, kad buvo mažai žiūrovų. Kitose šalyse medžiotojai labai gerbiami, į jų renginius atvyksta ir daug ne medžiotojų. Tariamės su draugijos nariais, kad šią tradiciją būtina tęsti“, – komentavo jis.

Šilutiškis gydytojas, Saugų medžiotojų būrelio narys Darijus Pundžius geriausiai šaudė iš kulkinio šautuvo. Anot jo, pelnyti taškus nebuvo lengva, nes į taikinį reikėjo pataikyti iš 40 metrų atstumo, o ekstremalaus šaudymo rungtyje į mažą taikinį reikėjo pataikyti iš 100 metrų. Todėl gydytojas labai džiaugiasi savo rezultatais.

Specialiai varžyboms D.Pundžius nesiruošė – neturėjo laiko, nes tiesiai iš darbo važiavo į varžybas. Medžioklė – mėgiamas gydytojo laisvalaikis. Dažniausiai į mišką jis patraukia kartą per dvi savaites.