Saugas nuspalvino ypatinga „Mėlynoji vakarienė“

melynoji vakariene_senjorosTo, kas šeštadienį vyko Saugose, Šilutės rajonas nebuvo matęs! Popietę Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios šventorius pamėlynavo, laukdamas 2-ojo Saugų festivalio „Muzikos malūnas“ finalinio koncerto ir po jo rengiamos pirmosios rajono „Mėlynosios vakarienės“, skirtos Saugų bažnyčios 160-mečiui.

O dar viena ypatinga naujiena, pradžiuginusi renginio dalyvius: saugiškių sukurta Karaliaus Mindaugo karūna, papuošusi miestelį liepos 6-ąją – Valstybės dieną, pripažinta Lietuvos rekordu!

„Muzikos malūną“ suko 200 atlikėjų, klausėsi 3000 žiūrovų

Į bažnyčią plūstanti klausytojų minia beveik visa buvo mėlynai pasipuošusi. Ypatinga elegancija išsiskyrė senjoros, vilkinčios ilgomis mėlynomis sukniomis, pasidabinusios mėlynomis skrybėlaitėmis.melynoji vakariene_karunos_kurejai

„Muzikos malūno“ uždarymo koncertą surengė visų mylimi trys atlikėjai – auksiniai Lietuvos balsai: Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Publika, sausakimšai užpildžiusi bažnyčią, buvo sužavėta nuoširdaus dainininkų bendravimo, jautraus repertuaro. Keletą dainų solistai atliko pritariant poros šimtų klausytojų chorui…

Pasak Saugų evangelikų liuteronų parapijos klebono Mindaugo Žilinskio, per dvejus metus Saugų „Muzikos malūnas“ sulaukė daugiau kaip 3000 klausytojų, kuriems surengė 10 nemokamų renginių – koncertų, spektaklių, susitikimų. „Malūną“ suko daugiau kaip 200 „malūnininkų“ – muzikantų, choristų, operos solistų, aktorių.

Festivalis subūrė visą bendruomenę ne tik į muzikinius vakarus, bet ir įgyvendinti kitas bendruomeniškumo idėjas.

Už tai savo bendruomenės nariams, pagalbininkams ir rėmėjams dėkojo festivalio globėja, Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Pasak jos, mintis 2-ąjį festivalio sezoną baigti „Mėlynąja vakariene“ kilo visai neseniai, tad pasiruošti renginiui reikėjo daug sutelktų pastangų. Ji dėkojo ne tik didžiajam festivalio rėmėjui – vėjo jėgainių parkui „4 Energia“, bet ir vietos verslininkui Vidui Mauricui, saugiškiui Zigmantui Jauniui.

Kunigas M.Žilinskis priminė, kad „Muzikos malūnas“ nori įsukti dar vieną svarbų darbą – surinkti pinigų bažnyčios vargonų remontui. Kol kas jie neveikia. Festivalio koncertų metu renkamos lėšos ir vargonų, ir pačios bažnyčios renovacijai, kad ateityje čia galėtų vykti vis daugiau ir įvairesnių renginių. Už šio projekto rengimą kunigas dėkojo Editai Valinčienei – buvusiai šilutiškei, dabar – klaipėdietei, Saugose gyvenusios močiutės vaikaitei.

„Mėlynoji vakarienė“ nesutalpino visų norinčiųjų

melynoji vakariene_smaragdasPo jausmingo koncerto bažnyčioje, visų svečių šventoriuje laukė trys ilgos eilės stalų, uždengtų mėlynomis staltiesėmis. Ant jų „Mėlynosios vakarienės“ dalyviai suskubo serviruoti mėlynas ir kitokias vaišes, dekoruoti stalus mėlynomis puoštėmis, vazomis, žvakidėmis.

Aplink sukosi mėlyni vėjo malūnėliai, aplinką puošė mėlynai dekoruotos gėlių vazos, stilizuotos žvakidės. O Švėkšnos neįgalieji į šią šventę atvežė mėlynai aprėdytą savo „damą“, kurios suknelę pasimatuoti galėjo kiekvienas norintis.

„Mėlynoji vakarienė“ buvo skirta bažnyčios 160-mečiui paminėti, tad planuota sulaukti 160 svečių. Tačiau tokia intriguojanti idėja priviliojo žymiai daugiau publikos. Organizatoriai apgailestavo, kad priregistravus apie 200 svečių, kitiems teko atsakyti, nes nebeužteko stalų visiems susodinti.

Kiekvienas svečias pajuto organizatorių dėmesį: Saugų seniūnijos darbuotojos pasirūpino, kad kiekvieną stalą papuoštų seniūnijos herbas – mėlyname fone pavaizduoti keturi malūno sparnai. O visi 200 svečių gavo po mažytį popierinį malūnėlį prisisegti prie krūtinės.

Saugų karūna – Lietuvos rekordas!

Mėlynojo vakaro dalyvių laukė staigmena – kunigas M.Žilinskis pranešė, kad Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum“ atsiuntė diplomą, kuriuo patvirtinama, kad liepos 6-ąją saugiškių pastatyta ir žolynais apipinta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūna pripažinta didžiausia Lietuvoje.

Idėją kurti karūną pasiūlė seniūnijos raštvedė Violeta Astrauskienė, idėjos projektui pritarė ir ją generavo seniūnė D.Rudienė ir Kintų Vydūno kultūros centro kultūros renginių organizatorė Saugų seniūnijoje Lijana Gatelienė.

Karūnos brėžinį braižė ir šešiolika 15 cm skersmens rąstelių į žemę sugręžė Saugų bendruomenės narys Saulius Danilevičius su talkininkais. Rąsteliai tarpusavyje sujungti apjuosus ir prie jų pritvirtinus vielos tinklą. Rąstelius dovanojo Šilutės urėdijos Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninis padalinys.

Karūnos skersmuo – 9,07 m, perimetras – 29,24 m, o karūnos aukščiausias taškas siekia net 3,73 m. Karūną 46 valandas kūrė ir puošė pasikeisdami 96 žmonės iš Saugų ir kitų seniūnijos kaimų.

Idėjos autoriai suskaičiavo, kad karūnos puošybai panaudotos ąžuolo šakelės, avižų, rugių ir žieminių kviečių varpos su stiebais, pievų ir darželio gėlės. Iš kirtavietės surinktos ir atvežtos 6 traktoriaus priekabos ąžuolo šakų, Saugų ūkininkai leido nupjauti 22 arus javų, iš pievų priskintas 21 kibiras (14 l talpos) gėlių, o iš gyventojų darželių – 1 kibiras gėlių šiurpių. Nupinta 80 metrų ąžuolo lapų girlianda, šešiolika pievų gėlių vainikų po 2 metrus.

Sunaudota 20 vnt. floristinės putos „Oazė“.

Iš šalies žvelgiant, karūnos figūros primena 16-os rankomis susikabinusių žmonių ratą.

Seniūnė D.Rudienė visus karūnos kūrėjus pakvietė prie scenos, kiekvienam įteikė po rožę ir ragino visus kurti ir įgyvendinti įdomias idėjas.

Už Saugų ir Šilutės vardo garsinimą seniūnijos žmonėms dėkojo Šilutės rajono mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Vakarienės dalyviams antrą koncertą surengė jaunas akordeonininkas iš Švėkšnos Mindaugas Kuzas ir žiūrovų mylimas solistas, Klaipėdos muzikinio teatro baritonas Mindaugas Rojus. Operos solistas dainavo taip, kad stilingosios vakarienės dalyviai neišsėdėjo – ėmė šokti poromis ir rateliais.

Beje, klebonas M.Žilinskis pranešė, kad su šio teatro direktoriumi Jonu Sakalausku aptarė, jog kitų metų Saugų festivalyje „Muzikos malūnas“ koncertuos ir Klaipėdos muzikinio teatro artistai.