Saugaus eismo dieną pareigūnai linkėjo sėkmingai pasiekti kelionės tikslą

saugausJau 10-ąjį kartą balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Šios akcijos metu visi eismo dalyviai raginami būti atsakingesni ir pakantesni.

Nors Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai gyventojams nuolatos primena, kad Kelių eismo taisyklės (toliau – KET) yra tam, kad jų būtų laikomasi, o ne laužoma, vis tik tikimasi, kad asmenys bus sąmoningesni ir šią dieną pavyks išvengti bet kokių eismo įvykių.

Saugaus eismo dieną šalies pareigūnai pažymėjo įvairiai. Kaip ir kasmet Tauragės apskr. VPK pareigūnams talkino VĮ „Tauragės regiono keliai“ bei šiemet prie akcijos panorę prisijungti „SDG akademija“ atstovai. Šiandien gausias pareigūnų pajėgas miestelėnai galėjo išvysti tiek Tauragėje, tiek Pagėgiuose, Šilalėje ar Šilutėje.

Ne vienas automobilio vairuotojas, pėsčiasis ar dviratininkas buvo sustabdytas ir pakalbintas. Tiesa, retas gyventojas žinojo, kad šalyje minima saugaus eismo diena, o paklausti: „ar žinot kokia šiandien diena?“, eismo dalyviai atsakė trumpai – „trečiadienis“. Pareigūnai vairuotojams priminė ir, žinoma, palinkėjo saugiai pasiekti kelionės tikslą. Tiek pėstieji, tiek dviratininkai ar vairuotojai sulaukė nemažai dovanų. Prie sustabdytos transporto priemonės, priėjus 3-4 asmenims, ne tik vairuotojai, bet ir keleiviai lengvai pasimesdavo, tačiau gavus atšvaitų, pirkinių maišų su šviesą atspindinčiais elementais, kalendorių ir automobilinių kvapų, kiek išsigandusias veido išraiškas greitai pakeitė šypsenos. Ne vienas vairuotojas savo automobilį papuošęs lipduku „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“ patikino, kad niekuomet nesėda už vairo, būdamas išgėręs.

Pagėgių, Šilutės ir Šilalės pareigūnai taip pat surengė viktorinas. Šilutėje saugaus eismo taisykles prisiminė garbaus amžiaus žmonės, Šilalėje – tiek vaikai, tiek svečiai, panorę sudalyvauti viktorinoje, vykusioje miesto aikštėje, Pagėgiuose savo žinias demonstravo moksleiviai. Kadangi oro sąlygos nelepino, Šilalės policijos pareigūnams daiktų žymėjimo akcija nepavyko, tačiau gyventojai buvo raginami vertingus daiktus atsinešti į komisariatą ir ten juos pažymėti.

Policija pažymi, jog svarbu nepamiršti, kad kelyje esame ne vieni, todėl turime priimti atsakingus sprendimus ir nesėsti už vairo būdami neblaivūs ar apsvaigę, visados prisisegti saugos diržais ar neviršyti leistino greičio. Pėstieji bei dviratininkai turėtų nepamiršti užsidėti šviesą atspindinčius elementus, kurie neretai gelbsti gyvybę bei prieš kertant važiuojamąją kelio dalį įsitikinti, kad tai daryti saugu. Pareigūnai tikisi, kad gyventojai tinkamai panaudos gautas dovanas ir linki jiems nepamiršti KET bei visuomet saugiai pasiekti kelionės tikslą.