Saugaus eismo komisija suko Pramonės, Aukštumalės, Cintjoniškių ir Lauko gatvėmis

3 eismas sankryzaSaugaus eismo komisija savo posėdyje nagrinėjo keletą smulkesnių klausimų, nuo kurių priklauso visų eismo dalyvių sveikata ir net gyvybė.

Sunkiai vaikštančiai pensininkei prie daugiabučio bus paskirta vieta automobiliui statyti, bus sprendžiamos eismo problemos Aukštumalės ir Lauko gatvėse, kur jau darosi nesaugu ir vairuotojams, ir pėstiesiems, bet važiuojantiems iš Pramonės į Klaipėdos gatvę teks neprarasti atidumo, nes kirsti čia augančių medžių nebus skubama.

Pensininkė turės vietą mašinai

Šilutiškė Kazė Maksvytienė pageidauja, kad šalia daugiabučio, kuriame ji gyvena, būtų rezervuota vieta jos automobiliui.

Pasak moters, kiemas taip užstatytas automobilių, kad neretai vėliau grįžus namo savo mašiną tenka palikti net kitoje gatvės pusėje. K.Maksvytienė yra neįgali, sunkiai vaikšto, tad pasiekti toliau paliktą savo automobilį jai yra labai sunku.

Todėl ji prašo prie laiptinės vieną automobilio stovėjimo vietą pažymėti neįgaliojo ženklu.
Bet komisijos nariai sakė, kad personalinių neįgaliųjų vietų nužymėti negalima, t.y., į neįgaliesiems pažymėtą vietą savo mašiną gali pastatyti bet kuris kitas atvažiavęs neįgalusis. Tuomet namo gyventoja savo automobiliui apstatyti turėtų ieškotis kitos vietos.

K.Maksvytienė piktinosi, kad kitų namo gyventojų šeimos turi po kelias mašinas, kad visur mieste matanti neįgaliųjų vietose stovint „šykarnas“ (suprask – prabangias) mašinas, priminė net Ameriką, kur visur neįgaliesiems padaryti nuolydžiai ir t.t.

Moteris nenorėjo sutikti su komisijos prašymu kreiptis į savo namo pirmininką. Šis turėtų sukviesti namo gyventojų susirinkimą, atsiklausti kitų gyventojų nuomonės ir išduoti pensininkei pažymą, kad kiti gyventojai neprieštarauja, jog viena vieta kieme bus skirta jai asmeniškai.

Namuose, kur nėra bendrijų, tokį susirinkimą panašiais atvejais privalo surengti namo administratorius – UAB „Šilutės būstas“.

Kalbėtis su bendrijos pirmininku ir aiškinti jam situaciją ėmėsi Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas, mat pensininkė įžvelgė tik piktavališkumą – ir pirmininko, ir kitų namo gyventojų, o pačius komisijos narius apkaltino „kalbant nesąmones ir klausantis šmeižtų“…

Dar didesnį pykčio protrūkį ir kaltinimus vagystėmis komisijos nariams teko išklausyti tada, kai K.Maksvytienė išgirdo, jog toks ženklas kainuos apie 200 litų, o pasistatyti jį gali tekti pačiai.

Nebeapsikentę K.Maksvytienės riksmo, komisijos nariai pažadėjo jai, kad iki birželio vidurio tik neįgaliesiems stovėti leidžiantis ženklas bus pastatytas prie jos laiptinės, tuo pasirūpins seniūnija.

Vairuotojų mokytojas ragino gerinti matomumą

Vairavimo mokyklos vadovas Vaclovas Miklovis ragino komisijos narius įvertinti, koks prastas matomumas yra Pramonės ir Klaipėdos gatvių sankryžoje tiems vairuotojams, kurie iš Pramonės gatvės nori sukti į dešinę. Toje sankryžos pusėje auga tokie vešlūs medžiai, kad matomumas, V.Miklovio žodžiais tariant, „yra nulinis“.

Pasak jaunų vairuotojų mokytojo, šioje vietoje būta jau ne vienos avarinės situacijos, todėl šakas reikėtų skubiai šalinti.

Komisijos nariai nutarė, kad važiuojant nedideliu greičiu medžių šakos netrukdo matyti kelią, tad išpjauti juos seniūnija įsipareigojo tik artėjant žiemai.

Aiškintasi ir situacija Aukštumalės gatvėje, kur vėl nebetelpa gyventojų automobiliai. Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Daugalas siūlė kairėje šios gatvės pusėje padidinti automobilių stovėjimo aikštelę arba uždrausti statyti automobilius, nes jie stovi važiuojamojoje dalyje.

Skubių sprendimų reikia ir Lauko gatvėje. Rytais, kuomet čia stovinčių daugiabučių namų gyventojai važiuoja į darbus, gatve pasileidžia ir eilės į M.Jankaus pagrindinę mokyklą skubančių moksleivių.

Apie kameras – kaip apie estakadą…

Svarstyta ir galimybė automobilių stovėjimo laiką apriboti prie prekybos centro IKI, Klaipėdos gatvėje esančioje aikštelėje. Policijos pareigūnų pastebėjimu, čia naktimis besibūriuojantis jaunimas ir chuliganiškai važinėja, ir svaigiąsias medžiagas platina.

Pasak seniūnijos atstovų, problemą turėtų išspręsti šalia šio centro esančiame žiede įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, nes teisėtvarkos pažeidimus darantys jaunuoliai nenorės būti matomi.

Saugaus eismo komisijos pirmininkas Romualdas Renčeliauskas priminė, kad apie tas kameras kalbama jau kone tiek pat metų, kiek ir apie estakadą į Rusnę, o pasikeitus rajono valdžiai kameros, matyt, ir vėl yra užmirštos…